portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Telewizja i internet
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Telewizja i internet

Idź do strony 1, 2, 3 ... 20, 21, 22    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
jakubina 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lis 24, 2014 12:08
Posty: 28
Skąd: Konin

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 16:41    Temat postu: Telewizja i internet

Witam
Wiem, że temat był poruszany już, ale warto założyć oddzielny temat.
Czy może ktoś napisać jak to wszystko wygląda.
Kto co proponuje itp.
Pulsee 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sty 07, 2015 22:53
Posty: 100
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 17:02    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Witam

Z tego co dowiedziałem się w Inea, dostępna będzie ich infrastruktura.
Co do innych dostawców to nie wiem, ale pewnie będzie z tym kiepsko tak jak w całym Poznaniu, który jest strasznie zmonopolizowany przez Ineę.
sunnypoznan 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sty 12, 2015 9:45
Posty: 66
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 9:46    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Z tego co mi wiadomo operatorami będzie Inea oraz East&West

Pozdrawiam
dawidos160 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 33
Dołączył: Pią Gru 12, 2014 4:54
Posty: 321
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 10:17    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Jestem właśnie po rozmowie z East and West - infolinia twierdzi,że nie będą świadczyć tam usług niestety...
sunnypoznan 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sty 12, 2015 9:45
Posty: 66
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 13:09    Temat postu: Re: Telewizja i internet

to musiało się coś zmienić :/ jeszcze niedawno budimex twierdził że będzie też E&W oprócz inei
pdaction 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Sty 12, 2015 18:49
Posty: 69
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 19:00    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Cool ogólnie rzecz biorąc .... na upartego są jeszcze tacy operatorzy jak Netia, UPC, Orange. Wiem, że wszyscy narzekają na INEA - w sumie się nie dziwię bo do najtańszych nie należą - ale z drugiej strony patrząc są najmniej awaryjni jeśli chodzi o ciągłość działania usług. Akurat na Rolnej jak i na Smolnej jest GPON - czyli światłowód do mieszkań co daje szybszy internet, lepszą jakość TV oraz co równie ważne nowe możliwości rozbudowania systemu Multiroom - może być też bezprzewodowy Smile. Ja mam INEA od ponad 10 lat - wiadomo, że zdarzało się, że coś nie działało ale sumarycznie ja bym polecił. Przy nowych inwestycjach bardzo często mają specjalne promocje okazyjne ( np 2-3 albo więcej miesięcy za darmo ), wyprzedzając pytanie - nie ma co pisać pisma albo zgłaszać się w 10-20 osób bo i tak nie mają promocji zniżkowych dla większej ilości abonentów - tak po prostu działają operatorzy na rynku. Nie mniej jednak zawsze dysponują jakimiś gratisami.
Jasna sprawa, że za pełen pakiet sobie liczą słono bo grubo ponad 200 zł .... ale z drugiej strony płaci się też za jakość a porównując np do wspomnianego już E&W to jest to przepaść. Zawsze się znajdą hejterzy, którzy i jednych i drugich będą op....... prawda jest taka, że podpisujemy umowy jak z siecią komórkową - na max 2 lata - jak się nie podoba zawsze można zmienić. Niektórzy są skazani tylko na Orange - my na szczęście mamy mimo to jakiś wybór Smile .... jakbyś ktoś coś potrzebował z INEA to służę pomocą Hyhy
dawidos160 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 33
Dołączył: Pią Gru 12, 2014 4:54
Posty: 321
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 19:11    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Raczej boli monopol + ceny patrząc na innych dużych operatorów kablowych - za Internet w UPC czy Vectrze płaci się mniej za podobne oferty i to kilkadziesiąt złotych nawet.
pdaction 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Sty 12, 2015 18:49
Posty: 69
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 19:14    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Trudno się nie zgodzić ..... z drugiej strony INEA mimo to szybko reaguje na przerwy w dostawie usług lub na awarię. Nie trzeba czekać 2-3 dni roboczych. Jest to operator lokalny co daje z pewnością przewagę nad konkurencją - a co za tym idzie mogą dyktować warunki finansowe - w ich przypadku niestety mniej dla Nas ( klientów ) korzystne Crying or Very sad
sunnypoznan 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sty 12, 2015 9:45
Posty: 66
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 8:38    Temat postu: Re: Telewizja i internet

liczyłem na E&W, 250mb za 90zł, inea za tą cenę ma 100mb

mam nadzieję że będzie przynajmniej jakaś dobra promocja Wink
primouno 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Wto Gru 02, 2014 7:56
Posty: 330
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Śro Sty 14, 2015 7:36    Temat postu: Re: Telewizja i internet

U mnie Inea jest skreślona (przynajmniej na razie) z jednego powodu: umowa na 24 miesiące (w telekomunikacji to bardzo długo). No i ich ostatnia "promocja" polegająca na podwyżce abonamentu o 5 zł wraz z powiększeniem prędkości internetu 25->50 Mb/s, 50->100Mb/s.Telewizji nie mam praktycznie od 10 lat i dobrze mi z tym Smile Jeżeli już to wystarczy mi zwykła naziemna (która będzie dostępna u nas) bo nie lubię płacić za coś czego nie wykorzystuję. Z kilkuset kanałów jakie oferuje Inea (i każdy inny operator) interesuje mnie właściwie kilka. No chyba, że Inea skusi mnie naprawdę atrakcyjną ofertą Very Happy Podobno w styczniu miały się pojawić jakieś nowe promocje, ale na razie ich nie widzę.
dawidos160 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 33
Dołączył: Pią Gru 12, 2014 4:54
Posty: 321
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 21, 2015 16:03    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Pytanko mam - orientujecie się czy Netia będzie u nas dostępna ? Ich aktualna oferta jest rewelacyjna na moje potrzeby.
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Śro Sty 21, 2015 16:09    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Ja potrzebuję neostradę, ale nie wiem czy będą dostępni. A kablówka to INEA może być bo C+ jest, NC+ i Eurosport 2, Polsaty Extra, News wszystko w HD - w sumie to ma wszystko Inea i można multiroom. Ale internet tylko ze zmiennym IP.
dawidos160 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 33
Dołączył: Pią Gru 12, 2014 4:54
Posty: 321
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 21, 2015 16:24    Temat postu: Re: Telewizja i internet

1login napisał:
Ja potrzebuję neostradę, ale nie wiem czy będą dostępni. A kablówka to INEA może być bo C+ jest, NC+ i Eurosport 2, Polsaty Extra, News wszystko w HD - w sumie to ma wszystko Inea i można multiroom. Ale internet tylko ze zmiennym IP.


Tu nie chodzi o to co ma, a ceny jaką żąda Wink W Netii to co potrzebuje kosztowałoby mnie 99,90 zł, a w Inei wychodzi 149,90 zł Wink

Ed: Umowy już na 18 miesięcy oferują Razz
DamianB 
   

VIP


Wiek: 35
Dołączył: Czw Sie 14, 2014 17:11
Posty: 745
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 21, 2015 17:10    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Z tego co się orientuję to niestety ale Netia nie będzie u nas dostępna. I w takim razie neostrada też odpada.
primouno 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Wto Gru 02, 2014 7:56
Posty: 330
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 8:15    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Orange będzie prawdopodobnie dostępne, ale pewnie do prędkości 10 Mb/s (co wyklucza telewizję po kablu) a w związku z tym Netia po kablach Orange, ale oczywiście z tą samą prędkością. Mieszkam niedaleko (na ul. Partyzanckiej) i tam mamy maksymalnie 10 Mb/s :/ od Orange właśnie. Liczyłem na to, że nowa inwestycja mieszkaniowa i to niemała przyciągnie inwestycję w rozwój sieci telekomunikacyjnej ale, przynajmniej na razie, nic takiego się nie stało, a szkoda.
Pewności oczywiście nie ma dopóki ktoś faktycznie nie zamówi i nie zweryfikuje stanu faktycznego Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 22 Idź do strony 1, 2, 3 ... 20, 21, 22    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama