portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Telewizja i internet
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Telewizja i internet

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 20, 21, 22    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
primouno 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Wto Gru 02, 2014 7:56
Posty: 330
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Pon Sie 01, 2016 21:09    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Tak, instalacja telewizji naziemnej była od początku.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Wto Sie 16, 2016 13:26    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Żeby działało nagrywanie w dekoderach z nagrywarką z anteny do dekodera idą dwa kable.
W mieszkaniu w ścianie jest zaś tylko jedno wejście na kabel. Czy instalacja z anteną na dachu umożliwia pełne wykorzystanie dekodera z nagrywarką?
papciu 
   

VIP


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lis 29, 2014 3:16
Posty: 622
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sie 16, 2016 23:33    Temat postu: Re: Telewizja i internet

A rozdzielacz sygnału nie rozwiązał by problemu?
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2016 10:25    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Czy ktoś w II etapie ma podłączony dekoder NC+ do gniazdka w ścianie?

U mnie dekoder nie wykrywa w ogóle sygnału (siła i jakość na poziomie 0 podczas aktywacji dekodera) Sad
I teraz nie wiem czy majster coś rozłączył w gniazdku czy ta antena na dachu jest źle ustawiona, czy może ja coś źle podłączam pod system kina domowego.
Rudaruda 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Maj 15, 2016 19:35
Posty: 8
Skąd: Tajne

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2016 19:43    Temat postu: Re: Telewizja i internet

U nas, po kilku wizytach montera - działa nc.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Śro Wrz 07, 2016 7:56    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Dzięki za info.
Zgłosiłem usterkę do B-xu i właśnie wczoraj, po kilku dniach przyszedł człowiek z B-xu, który nie wiem po co przyszedł - rzucił okiem na skrzynkę na ścianie i powiedział, że przyjdzie instalator i będzie sprawdzał sygnał.
Mam nadzieję, że coś zaradzi.
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 07, 2016 9:10    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Moim zdaniem powinien być przeprowadzony audyt tej instalacji przez zewnętrzną firmę. Sporo sąsiadów ma problem z sat , człowiek z inei wspominał ze instalacja jest źle zrobiona, u mnie sygnał raz jest raz nie ma. Ktoś w ogóle w rozdzielni mnie odlaczyl, pewnie chcąc wzmocnić sygnał u innego etc.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Śro Wrz 07, 2016 10:29    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Normalnie obieg informacji powinien wyglądać następująco - mieszkańcy składają p. Szymonowi uwagi dot. funkcjonowania instalacji tv sat. Administrator (doświadczony profesjonalista) widząc, że jest dużo tego rodzaju zgłoszeń zauważa, że coś jest nie halo i zgłasza wniosek do developera, aby sprawdził czy instalacja jest poprawnie zrobiona i w ramach rękojmi ewentualnie ją poprawił.

Teraz jest tak, że samemu trzeba zgłaszać się do B-xu, bo przecież Masters nic od nich wymagać nie będzie. Instalator chodzi od mieszkania do mieszkania, jednemu naprawi, drugiemu zepsuje, a instalacja jak była tak pozostanie skopana. Przynajmniej gościu ma pracę Zdegustowany
izzy83 
   

Zaglądajacy


Wiek: 41
Dołączył: Pią Mar 14, 2014 11:04
Posty: 24
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 07, 2016 18:28    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Nie wiem czy was to zainteresuje, ale ostatnio rozmawiałam z gościem z Orange odnośnie kablówki i neta na naszym osiedlu. Uzyskałam info, że Inea kładła tutaj instalację światłowodów finansowaną z funduszy unijnych i podobno są zobowiązani udostępnić ją innym operatorom - chyba pod koniec roku. W związku z tym być może pod koniec roku pojawi się szansa na zmianę dostawcy. Jak będę wiedziała coś więcej - dam znać.
primouno 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Wto Gru 02, 2014 7:56
Posty: 330
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Śro Wrz 07, 2016 21:59    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Dobrze by było bo nie mamy tu na razie żadnej konkurencji.
mieszkaniecMP 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 23, 2015 8:55
Posty: 24
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2016 10:39    Temat postu: Re: Telewizja i internet

jestem przed podpisaniem umowy na pakiet tv i i internet w INEI. Od 2 tyg. już nie ma oferty na rok, jedynie na 2 lata i ew. dla studentów na 8 miesięcy.
Więc jestem zmuszona przez ta sytuacje podpisać na 2 lata,.
CZY MAM ROZUMIEĆ - ŻE TEN KABEL INEI NIE DZIAŁA ??
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2016 11:17    Temat postu: Re: Telewizja i internet

mieszkaniecMP napisał:
jestem przed podpisaniem umowy na pakiet tv i i internet w INEI. Od 2 tyg. już nie ma oferty na rok, jedynie na 2 lata i ew. dla studentów na 8 miesięcy.
Więc jestem zmuszona przez ta sytuacje podpisać na 2 lata,.
CZY MAM ROZUMIEĆ - ŻE TEN KABEL INEI NIE DZIAŁA ??


Inea działa, problemy są z telewizją satelitarną
mieszkaniecMP 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 23, 2015 8:55
Posty: 24
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2016 11:28    Temat postu: Re: Telewizja i internet

dziekuje Wink
navroth 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Lis 07, 2013 14:11
Posty: 39
Skąd: Poznan

PostWysłany: Śro Lut 15, 2017 17:19    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Czesc wszystkim,

troche odkopie zakurzony temat ale mam pytanko. wprowadzajac sie podpisalem umowe z inea na 18 miesiecy, 89zl za pakiet tv+internet(standard hd I internet 140MB).18 miesiecy minelo, nadal korzystam z tego samego pakietu. patrzac na standardowa oferte inea na ich stronie chyba niema nic lepszego. podejrzewam ze sporo osob moglo skorzystac z tej samej oferty na podobny okres. I pytanie brzmi: czy przedluzal z was ktos umowe na kolejny okres? dostaliscie jakies lepsze warunki niz przy pierwszej umowie? dzieki za odpowiedz.
primouno 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Wto Gru 02, 2014 7:56
Posty: 330
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Śro Lut 15, 2017 17:37    Temat postu: Re: Telewizja i internet

INEA ma Dział Utrzymania Klienta i żeby cokolwiek u nich ugrać najpierw trzeba zagrozić że chcesz zrezygnować z ich usług Smile Zadzwoń na infolinię i poproś żeby Cię przełączyli do DUK. Oczywiście będą pytania :"a po co", "dlaczego" "może ja Panu jakąś ofertę zaproponuję?" problem jest natomiast taki, że nic ciekawego Ci nie zaoferują bo oni głównie operują standardowymi ofertami z ich strony, więc Ty nadal twardo ciśniesz że żądasz połączenia z DUK. Jak już Cię połączą to na dwoje babka wróżyła, ja dopiero za drugim razem dostałem lepszą ofertę tzn tańszą (obniżona prędkość internetu o 100 Mb/s za 10 zł mniej miesięcznie). Oni często mają tzw "ukryte promocje", których nie znajdziesz na stronie a zaproponować Ci je może dopiero DUK. Powodzenia bo niestety na razie nie mamy żadnej alternatywy dla INEA więc trzeba się trochę namęczyć z nimi Smile
Odpowiedz do tematu Strona 17 z 22 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 20, 21, 22    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama