portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Telewizja i internet
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Telewizja i internet

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 20, 21, 22    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
MMMonika 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Lut 04, 2014 17:54
Posty: 246
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lut 04, 2018 18:59    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Lokator_II_etap napisał:
Czy ktoś z II etapu posiada TV z Orange Love? Chodzi mi o jakość sygnału. Czy jest dobra, porównywalna/lepsza/gorsza od Inei?


Co prawda z I etapu, ale mam Orange. Jestem zadowolona.
Jakość sygnału moim zdaniem lepsza niż Inei. Obraz stabilny, nie trzeba co chwilę resetować modemu, nie ma zawieszek obrazu lub rozmazania pikseli (co w Inei było dość częste). Orange jako chyba jedyny ma określoną minimalną przepustowność łącza i u mnie przynajmniej poniżej tej minimalnej nie schodzi.
W I etapie minusem jest brak kabli internetowych do wszystkich pokoi i trzeba było ciągnąć dodatkowe kable.
papciu 
   

VIP


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lis 29, 2014 3:16
Posty: 622
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 1:42    Temat postu: Re: Telewizja i internet

czarownik napisał:
a w I chcą wybudować swoją infrastrukturę (chcemy im na to pozwolić)


Możesz to rozwinąć?

Chcą doprowadzić kable do każdego mieszkania czy podpiąć się pod już istniejące?
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 2:19    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Chcą położyć swoje okablowanie (pewnie światłowód), do mieszkania pewnie w momencie podpisania umowy.
Dam znać po wizji lokalnej.
Fieldorf 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:47
Posty: 337
Skąd: Rolna - II etap

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 8:35    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Poprosiłem Panią administrator o wyjaśnienie własności okablowania poziomego, ewentualnej możliwości wykorzystania włókien i PRZEDE WSZYSTKIM przepustów w posadzce. Niestety od kilku miesięcy nie udało się tego wyjaśniać.

Jeśli się nie zgodzą to nie wyobrażam sobie jak Systemia miałaby wchodzić z szachtów do mieszkań.
DamianB 
   

VIP


Wiek: 36
Dołączył: Czw Sie 14, 2014 17:11
Posty: 745
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 12:47    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Właśnie przed chwilą dzwoniła do mnie Pani z Orange, że mają możliwość podłączenia mi internetu w I etapie po światłowodzie i pytała czy jestem zainteresowany.
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 14:32    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Ciekawe skąd ma do Ciebie numer?
primouno 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Wto Gru 02, 2014 7:56
Posty: 330
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 15:58    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Skoro Orange nie ma problemu żeby się u nas podłączyć to dlaczego inni operatorzy mieliby mieć? Chyba, że INEA dogadała się tylko z Orange. Poza tym Orange ma możliwość podłączenia u nas w bloku (31) już prawie od roku.
papciu 
   

VIP


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lis 29, 2014 3:16
Posty: 622
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 16:01    Temat postu: Re: Telewizja i internet

czarownik napisał:
Ciekawe skąd ma do Ciebie numer?


Wszyscy mają jego numer Very Happy
MMMonika 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Lut 04, 2014 17:54
Posty: 246
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 17:00    Temat postu: Re: Telewizja i internet

primouno napisał:
Skoro Orange nie ma problemu żeby się u nas podłączyć to dlaczego inni operatorzy mieliby mieć? Chyba, że INEA dogadała się tylko z Orange. Poza tym Orange ma możliwość podłączenia u nas w bloku (31) już prawie od roku.


Orange nie musiał się dogadywać z INEA. W 2016r weszła w życie Ustawa o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Jest obowiązek udostępnienia budynku do dokonania przyłącza do budynku. Kabel doprowadzający do końcowego użytkownika musi być udostępniony wszystkim operatorom, którzy sieć doprowadzili do budynku.
Do pierwszego etapu sieć mają doprowadzoną INEA, Orange i Echostar (według mojej wiedzy).
DamianB 
   

VIP


Wiek: 36
Dołączył: Czw Sie 14, 2014 17:11
Posty: 745
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 18:15    Temat postu: Re: Telewizja i internet

papciu napisał:
czarownik napisał:
Ciekawe skąd ma do Ciebie numer?


Wszyscy mają jego numer Very Happy

Smile
Z CEIDG
Fieldorf 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:47
Posty: 337
Skąd: Rolna - II etap

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 19:58    Temat postu: Re: Telewizja i internet

MMMonika napisał:
primouno napisał:
Skoro Orange nie ma problemu żeby się u nas podłączyć to dlaczego inni operatorzy mieliby mieć? Chyba, że INEA dogadała się tylko z Orange. Poza tym Orange ma możliwość podłączenia u nas w bloku (31) już prawie od roku.


Orange nie musiał się dogadywać z INEA. W 2016r weszła w życie Ustawa o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Jest obowiązek udostępnienia budynku do dokonania przyłącza do budynku. Kabel doprowadzający do końcowego użytkownika musi być udostępniony wszystkim operatorom, którzy sieć doprowadzili do budynku.
Do pierwszego etapu sieć mają doprowadzoną INEA, Orange i Echostar (według mojej wiedzy).

Rolna 31 dostała PnB przed wejściem w życie tych przepisów tzn. Inwestor nie miał obowiązku budowy instalacji wg obecnie obowiązujących przepisów. Jeśli sfinansowała to Inea to raczej nie ma obowiązku udostępniania swojej infrastruktury, ale oczywiscie może dzierżawić innym operatorom.

Wiadomość od BX:
Cytat:
„właścicielem instalacji jest operator na Rolnej 31. Jeżeli systemia chce wejść ze swoimi przewodami musi działać z INEA albo położyć swoje okablowanie."


EDIT:
Teraz zauważyłem, że masz innego operatora niż Inea Smile
MMMonika napisał:
Co prawda z I etapu, ale mam Orange (...)

Wciągali nowe światełka czy po tych Inei?
MMMonika 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Lut 04, 2014 17:54
Posty: 246
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 20:42    Temat postu: Re: Telewizja i internet

TAk jak pisałam. Po wejściu w życie ustawy Inea musi udostępnić kable do końcowego odbiorcy. Zatem Orange tylko się przepięło na dole i weszli do mieszkania tą samą skrzynką. Nie wykluczam, że jakąś opłatę za dzierżawę ponoszą, jednak Inea ma ustawowy mus udostępnienia.
Fieldorf 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:47
Posty: 337
Skąd: Rolna - II etap

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 20:59    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Dzięki za informację. Zobaczymy co na to Systemia bo oni chcieli raczej prowadzić swoje okablowanie (być może nie chcą mieć nic wspólnego z Inea...)
palbion 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 27, 2015 22:30
Posty: 199
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 14, 2018 19:46    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Cześć sąsiedzi.
Pytanie - mam tv z tunerem satelitarnym a w IIgim etapie, blok 35, mamy gniazdo sat i zbiorczą antenę satelitarną. Po podłączeniu i przeszukaniu kanałów, nie znajduje mi nic z tv satelitarnej, z naziemnej wszystko jest. Jak grzebałem w ustawieniach to jest ich milion i nie wiem czy to kwestia ustawień czy kwestia tego że tak się nie da czy może też wielokrotnie poruszanych awarii instalacji zbiorczego talerza Very Happy
Wie ktoś z Was coś na ten temat?
doradcatv 
   

Forumowicz


Wiek: 27
Dołączył: Pon Gru 18, 2017 13:12
Posty: 162
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Mar 15, 2018 9:14    Temat postu: Re: Telewizja i internet

Aktualne oferty internetu na ulicy Rolnej w Poznaniu, znajdują się na stronie https://panwybierak.pl/oferty-telewizja-internet-poznan-ul-rolna/10,969400,18819 Do sprawdzenia dostępności oferty pod dokładnym adresem, niezbędne jest jedynie podanie numeru budynku.
Odpowiedz do tematu Strona 21 z 22 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 20, 21, 22    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama