portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » zabudowa miejsca postojowego I etap
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

zabudowa miejsca postojowego I etap

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
arnold86 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Sty 30, 2015 21:33
Posty: 15
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 21:40    Temat postu: zabudowa miejsca postojowego I etap

Witam, czy ktoś rozwarzał zabudowę miejsca postojowego od strony prawnej i technicznej? Niestety budimex (a zwłaszcza Panie) są mało chętne na pomoc i chyba słabo zorietowan.
DamianB 
   

VIP


Wiek: 35
Dołączył: Czw Sie 14, 2014 17:11
Posty: 745
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 23:44    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Witam sąsiada.
Już dyskutowaliśmy na ten temat na tym forum (kilka osób było tym zainteresowanych) i póki co wnioski są takie, że ze względu na inną (większą) gęstość obciążenia ogniowego zabudowanego miejsca postojowego przepisy ppoż mogą nam uniemożliwić wykonanie takiej zabudowy. Pojawiały się również pomysły na chociażby taką "zabudowę": http://www.kitbox.pl/galeria . Generalnie zainteresowanie jest i myślę, że na pierwszym zebraniu wspólnoty temat na pewno zostanie podjęty.
ewka_07 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Lut 02, 2015 11:51
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 02, 2015 13:28    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

miejsce postojowe na Rolnej jest tak małe, że jak bym je zabudowała to chyba musiałabym zmienić auto na to z funkcją automatycznego parkowania Very Happy
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Wto Lut 03, 2015 12:47    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Może i nie za szerokie ale naprawdę długie także nie wiem w czym widzisz problem. No chyba, że nie będzie zgody na taką zabudowę w sensie postawienie boxa. Bo opłotowanie to uważam za bezsens.
MMMonika 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Lut 04, 2014 17:54
Posty: 246
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lut 03, 2015 13:18    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Wszystko zależy od uchwał wspólnoty o ile przepisy p-poż. nie stoją na przeszkodzie. Trzeba przy tym ustalić techniczne warunki montażu.
I tu znów możliwa przeszkoda - musimy sprawdzić, czy montowanie czegoś do ścian lub posadzki nie naruszy warunków gwarancji.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Wto Lut 03, 2015 15:48    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Nie chce mi się wierzyć, że kilka wkrętów mierzących kilka centymetrów mogłoby spowodować utratę gwarancji na betonową wylewkę. Blok się raczej nie zawali, a i hali raczej nie zaleje. Nie mówię oczywiście o szeroko-średnicowym przewiercaniu się na wylot przez ścianę, która na dodatek leży poniżej poziomu gruntu.
Fachowcem nie jestem w sprawach budowlanych, ale to jakby zabronił ktoś wwiercać niewielki kołek rozporowy w ścianę nośną w mieszkaniu do np. powieszenia obrazka.
Temat do sprawdzenia, ale myślę, że nie powinno być problemów - czego sobie i Wam życzę. Przynajmniej będzie gdzie 3mać sanki.
Pioterek8 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pią Lut 20, 2015 15:31
Posty: 69
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 19:41    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Z tego co wiem to jest jeszcze kwestia wentylacji hali garżowej. Choć może to wydawać się dziwne (mi się wydaje).
arnold86 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Sty 30, 2015 21:33
Posty: 15
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 13:44    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Wydaje mi się że to tylko kwestia decyzji wspólnoty mieszkaniowej. Zabudowa miejsca postojowego jest tylko z nazwy defakto jest to siatka lub profile z otworami co zapewnia przewiew.
Pioterek8 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pią Lut 20, 2015 15:31
Posty: 69
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 17:44    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Chodzi raczej o to, że w takich schowkach mogą być rzeczy ustawione wysoko, a w takim układzie nie ma znaczenia z czego jest ogrodzenie. Jendak w mojej ocenie ciąg powinien być ciągami komunikacyjnymi. Gorzej może być z ppoż szczególnie jeżeli skrytki byłyby przy wyjściach z hali.
rkali68 
   

Stały bywalec


Wiek: 55
Dołączył: Pią Gru 05, 2014 20:45
Posty: 53
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Paź 18, 2016 9:38    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Czy jest możliwość postawienia takiego box na swoim miejscu parkingowym? Ktoś już zamieszczał tego linka wcześniej: http://www.kitbox.pl/galeria.
Fieldorf 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:47
Posty: 337
Skąd: Rolna - II etap

PostWysłany: Wto Paź 18, 2016 10:23    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

W czasie obowiązywania gwarancji nie ma opcji żeby wydać zgodę na wiercenie w posadzce lub w ścianach. Może po gwarancji uda się coś uchwalić. Ja osobiście jestem za z tego względu że nie mamy piwnicy/skrytki/schowka, a klunkrów coraz więcej...
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Wto Paź 18, 2016 10:46    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Pytałem administrację - bez odpowiedzi, bo czekają (już od ponad pół roku) na stanowisko projektanta.

Budimex odesłał mnie do projektanta. Sam się nie wypowiedział w kwestii gwarancji na posadzkę w przypadku zrobienia kilku dziurek na wkręty.

Projektant (kontakt bezpośredni) był zdegustowany, że zawracam mu głowę, stwierdził, że nie, bo są normy p.poż. i że mogę tam trzymać karnistry z benzyną i inne łatwo palne rzeczy. Przedstawiłem mu stanowisko PSP i badania, że te szafy są niepalne itd., ale nie ustosunkował się do moich pytań (też już ponad pół roku). Słowem wyszło - NIE, BO NIE.

Zastanawiam się czy mogę postawić sobie takie coś: http://www.zadbanydom24.pl/szafa-metalowa-garazowa-na-wymiar-cwd
bez wiercenia, przykręcania itp.

Tu muszę zapytać: https://pl-pl.facebook.com/BloomSzafyGarazowe/
Bo wydaje się że one mogą być wolnostojące, bez konieczności wiercenia.
Marconi89 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 16, 2016 21:45
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Paź 28, 2016 22:33    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

BLOOM też są wolnostojące:
http://allegro.pl/szafa-garazowa-bloom-schowek-garazowy-i6581223308.html
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Pią Paź 28, 2016 23:11    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Ale czad !

https://m.facebook.com/BloomSzafyGarazowe/ tu podają, że ok. 2.5k a na allegro 3.5k więc pewnie trzeba lepiej poszukać. A przecież nikt nie zabroni stawiać takiej szafy a podatku się nie płaci jak w przypadku komórek lokatorskich.
Saperska 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pon Wrz 14, 2015 8:45
Posty: 41
Skąd: Poznan

PostWysłany: Nie Paź 30, 2016 16:22    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Nie musisz pytać żadnej wspólnoty o zgodę bo to własność twoja a nie część wspólna. Wspólnota nie ma umowy z właścicielami miejsc postojowych na zajmowanie się halą i oby nigdy to się nie stało.
Oczywiście będą tu Ci wypisywać i zasłaniać się przepisami PPOŻ ale ta zabudowa niczym nie różni się od schowka i sam bym coś takie zrobił ale mam za duże auto.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama