portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » zabudowa miejsca postojowego I etap
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

zabudowa miejsca postojowego I etap

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Pon Paź 31, 2016 8:52    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Wcześniej nie działał ich stronka, ale już jest ok.
http://www.bloomszafygarazowe.com/

Na stronie jest napisane, że jest montowana bez wiercenia, kotwiczenia itp. właśnie z uwagi na kwestie gwarancyjne Smile
Cena na stronie dokładnie taka sama jak na allegro, ale dowóz i montaż to chyba tylko na terenie Warszawy.
Może, gdyby było 2 lub więcej chętnych to kilka stówek taniej by się udało je nabyć, a bynajmniej zaoszczędzić na transporcie i montażu.
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Pon Paź 31, 2016 9:14    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Jestem zainteresowany. Można razem podziałać. A Ty ? Ktoś jeszcze ?
klacol 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Śro Cze 15, 2016 13:42
Posty: 32
Skąd: Poznań-Przy Rolnej

PostWysłany: Pon Paź 31, 2016 9:17    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań ze strony bdx i masters to chętnie zainstaluje również u mnie.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Pon Paź 31, 2016 9:34    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Ja oczywiście też chciałbym takie coś postawić u siebie.

Czy potrzebna jest jakakolwiek zgoda? nie wiem.
Profilaktycznie wysłałem do p. Szymona pytanie odnośnie postawienia takiego boxa na miejscu postojowym. Zobaczymy jaka i czy będzie odpowiedź.
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Pon Paź 31, 2016 11:43    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Dzwoniłem tam i jeśli ktoś by zamówił jeden to koszt całkowity wychodzi 4.3k - 4.4k PLN.

Przy np. 4-5 osobach to można otrzymać rabat z 200-300 os. na osobie czyli te 4k na pewno. Bo wtedy oni biorą sobie TiRa i im się koszty rozkładają.

Pan powiedział, że nie ma najmniejszego problemu, wielokrotnie obsługiwali Poznań.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Pon Paź 31, 2016 12:10    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

1login napisał:
Dzwoniłem tam
good job

Zatem poczekajmy co powie Masters (mimo wszystko, tak dla świętego spokoju, poczekałbym na ich stanowisko) i zbieramy chętnych.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Czw Lis 03, 2016 8:55    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Odp. z Masters: "Co do zasady to ani administrator, ani zarządca nie może wydać zgody na przedmiotowy montaż. Zgodę musiałby Pan uzyskać o pozostałych współwłaścicieli hali garażowej, gdyż stanowi ona osoby lokal niemieszkalny z osobną księgą wieczystą. Jedynym prawnie dozwolonym sposobem jest wywołanie uchwały, bądź zebranie oświadczeń od pozostałych współwłaścicieli, których dane zawierają się w księdze wieczystej hali garażowej."

A mnie tylko zastanawia czy konieczna jest zgoda współwłaścicieli? To nie jest montaż tylko postawienie szafy. Miejsca mamy oddane do wyłącznego użytkowania więc skoro mogę na swoim miejscu postawić samochód (jakikolwiek), rower bądź motor, więc dlaczego np. nie łóżko, stół czy też właśnie metalową szafę.
To chyba coś jak z balkonem, gdzie mogę sobie postawić kwiatki, rower, stolik, szafę, czy cokolwiek innego.
Madelaine_86 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 15, 2015 14:31
Posty: 150
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 03, 2016 9:38    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Bagins też mi się tak wydaje, że jaka to różnica co tam na tym miejscu stanie. Najwyżej położymy do szaf mini silniczki a obok nóg 4 mini kółka, żeby było, że auto mamy takie Very Happy tak serio, to wydaje mi się, że masters chyba nie zrozumiał, że tam nie będzie de facto żadnego montażu, tylko umiejscowienie mebla...
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Czw Lis 03, 2016 9:58    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Jak dla mnie spełnia wymogi p. poż. i jeżeli mieści się w obrębie miejsca to nie potrzebna jest żadna zgoda sąsiadów. Nie ma wierceń, nie ma ingerencji i obojętnie czy tam stoi samochód czy szafa pancerna. It`s my house baby Wink

Dobra kto by się wstępnie pisał i kto by to ogarniał ?

1. 1login / Bagins ogarnia Wink
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Czw Lis 03, 2016 12:10    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Ja się oczywiście piszę na szafę, ale z tym ogarnianiem to wątpię, żebym znalazł czas. Nie zgłaszam się na ochotnika.

Zobaczymy jeszcze czy i jakie będzie zainteresowanie. Może na spotkaniu wspólnoty warto będzie poruszyć ten temat.
papciu 
   

VIP


Wiek: 43
Dołączył: Sob Lis 29, 2014 3:16
Posty: 622
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 03, 2016 16:14    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Pamiętajcie Panowie jak będziecie robić zamówienie zbiorcze żeby sprawdzić czy wszystkie miejsca postojowe zainteresowanych osób mają taką samą szerokość no i czy na wysokość wszystkim wejdzie bo nad różnymi miejscami są różne przewody czy rury.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Pią Lis 04, 2016 8:19    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Aj aj sir. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Wymiary prezentują się następująco: http://www.bloomszafygarazowe.com/inf-techniczne/

Właśnie patrzyłem wczoraj na swoje miejsce, bo mi jakieś kable biegną na górze - na szczęście dość wysoko, a nogi szafy można regulować.
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Pią Lis 04, 2016 14:23    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

@Papciu - u mnie nie ma żadnych problemów ale słuszna uwaga dla innych.
DamianB 
   

VIP


Wiek: 35
Dołączył: Czw Sie 14, 2014 17:11
Posty: 745
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Lis 05, 2016 18:13    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Ja widzę to w ten sposób: miejsce postojowe jest do wyłącznego korzystania tak więc jeśli nie naruszacie w żaden sposób warunków gwarancji (nie naruszacie posadzki, ścian czy sufitu) to tak naprawdę nikomu nic do tego co na tym miejscu stoi. Gdybyście chcieli np. w całości zabudować swoje miejsce to nie było by to w porządku w stosunku do sąsiadów parkujących obok ale taka szafa raczej nie będzie im utrudniała korzystania z ich miejsca postojowego. Można by przecież np. po prostu postawić komplet opon na swoim miejscu, wyszłoby podobnie.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to względy p.poż. Wolałbym nie dowiedzieć się za jakiś czas, że szafa kosztująca nie małe pieniądze musi zniknąć z garażu bo narusza przepisy (np. gęstość obciążenia ogniowego dla danej strefy pożarowej jest przekroczona). Z tego co wiem to właśnie teraz powstaje instrukcja bezpieczeństwa pożarowego dla naszego budynku. Może przy okazji Masters mógłby się dopytać w waszym imieniu czy możecie taką szafę postawić.
rkali68 
   

Stały bywalec


Wiek: 55
Dołączył: Pią Gru 05, 2014 20:45
Posty: 53
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 09, 2016 14:47    Temat postu: Re: zabudowa miejsca postojowego I etap

Ja też jestem zainteresowany taką zabudową. Tylko u mnie jakieś rury na ścianie biegną musiałbym zmierzyć na jakiej wysokości. Mam wątpliwości co do stabilności takiej szafy gdy nie jest montowana do podłoża, ale chyba wiedzą jaki produkt robią.
Też mam wątpliwości czy można taką szafę postawić bez zgody jakiegoś "organu" bo koszt tego nie jest mały a na balkonie jej potem nie postawię Smile
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama