portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Prąd wybór operatora
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Prąd wybór operatora

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Aniaola 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 24, 2015 20:32
Posty: 142
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 25, 2016 11:07    Temat postu: Prąd wybór operatora

Witam, muszę wybrać na daniach operatora jeżeli chodzi o prąd. Czy możecie powiedzieć jaki operator dostarcza wam Prąd czy jest to Enea jak do tej pory czy wybraliście kogoś innego. Interesuje mnie jeszcze taryfa. Może ktoś robił jakieś porównania co lepiej się opłaca. Dzięki za odpowiedzi.
kosmo_1 
   

Forumowicz


Wiek: 98
Dołączył: Sob Cze 13, 2015 17:27
Posty: 108
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 25, 2016 13:59    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Wybrałem Eneę. Z tego co pamiętam - ważnym było, by nie dać sobie sprzedać stałej ceny - dochodziła przy tym jakaś dziwna dodatkowa stała opłata handlowa, której w innych taryfach nie było, a która przy niedużym zużyciu była wyższa niż potencjalna oszczędność wynikająca z różnicy w cenie za kWh.
mieszkaniecMP 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 23, 2015 8:55
Posty: 24
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 9:39    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Też stoję przed dylematem wyboru operatora
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 12:10    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

A mieliście może taki problem, że nie chcieli Wam podpisać umowy bo liczniki nie są jeszcze zarejestrowane? Budimex miał zrobić to 3 mce wcześniej a zrobił dopiero w połowie grudnia - W związku z czym umowy dopiero za 1.5mc /koniec marca, kwiecień/.

Tak nam powiedział gość w ENEA
rolna35 
   

Bywalec


Wiek: 33
Dołączył: Pon Cze 08, 2015 10:01
Posty: 40
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 13:06    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Myślę, że ta kwestia liczników będzie dotyczyć każdego. Nasze liczniki również nie zostały jeszcze zarejestrowane. Złożyłam jak na razie tylko wniosek o umowę i umowę mają mi przesłać listownie, kiedy Budimex ogarnie się już z tymi licznikami.

Pozdrawiam
rahshi 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Czw Maj 14, 2015 16:24
Posty: 46
Skąd: poznań

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 16:48    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

czyli do czasu podpisania umowy z enea opłaty za prąd są pobierane przez budimex?
papciu 
   

VIP


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lis 29, 2014 3:16
Posty: 622
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 17:21    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Raczej nie bo umowę z operatorem podpiszesz na podstawie protokołu przejęcia mieszkania i rozliczą cię za zużycie według stanu licznika z tego protokołu.
Madelaine_86 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 15, 2015 14:31
Posty: 150
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 18:44    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Potwierdzam, też nie mogliśmy zawrzeć umowy Smile
Assiaa 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 07, 2014 21:02
Posty: 112
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 19:51    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

A jakie opcje wybieracie? Na stronie internetowej wyskoczyło mi mnóstwo różnych wariantów. Co sądzicie o różnych stawkach w ciagu dnia?
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 20:45    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

rahshi napisał:
czyli do czasu podpisania umowy z enea opłaty za prąd są pobierane przez budimex?

Jest tak że Enea wystawia rachunek budimex'owi, który tego i tak nie płaci, a sama Enea nie robi z tym problemu, nie nalicza również odsetek (tak nas zapewniał gość w Enea). Około kwietnia przyjdzie rachunek za prąd zbiorczy - stała opłata 7pln/mc + ~50gr/kWh
W zasadzie nie mam z tym problemu, bo rozumiem że chcieli oddać szybciej mieszkania co prawdopodobnie się podoba każdemu z nas - gorzej jednak kiedy okaże się że Enea zacznie naliczać jakieś odsetki, itp. Poprosiłem o jakieś oficjalne pismo w tej sprawie, ale go nie otrzymałem bo sama sprawa jest nie oficjalna. Możemy kłócić się z samym Budimexem bo wg. prawa (nie pamiętam dokładnie jakiego, ale coś z elektryką) powinni te liczniki zarejestrować.
Co do wyboru abonamentu to jeszcze się nie zdecydowałem, pewnie szybko policzę na kalkulatorze co się bardziej opłaca i tyle Wink
palbion 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 27, 2015 22:30
Posty: 199
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lut 16, 2016 12:27    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

To teraz już wiem dlaczego Pani na infolinii w enea zdziwiła się jak podałem numer licznika i powiedziałem że budimex jest czy tam był właścicielem. Mówiła że inna firma. Papiery im wysłałem mejlem, zobaczę co odpowiedzą. Odnośnie taryfy - enea ma też taryfy bez ubezpieczeń czy innych "wyjść do kina" dodatkowo płatnych, jak na infolinii poprosiłem to mi przesłali cennik. Ja po prostu chcę kupować od nich prąd i tyle, zdecydowałem się na najzwyklejszą taryfę bez fajerwerków.
mieszkaniecMP 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 23, 2015 8:55
Posty: 24
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 9:09    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Jestem po rozmowie z przedstawicielem Enei. Do podpisania umowy jest potrzebny wniosek, akt własności, protokół odbioru licznika (nie mieszkania) czego mi BX nie przekazał . Jak Wam idzie zawieranie umów? Shocked
primouno 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Wto Gru 02, 2014 7:56
Posty: 330
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 11:13    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

palbion napisał:
Odnośnie taryfy - enea ma też taryfy bez ubezpieczeń czy innych "wyjść do kina" dodatkowo płatnych, jak na infolinii poprosiłem to mi przesłali cennik. Ja po prostu chcę kupować od nich prąd i tyle, zdecydowałem się na najzwyklejszą taryfę bez fajerwerków.

Mógłbyś wrzucić ten cennik na forum jeżeli to nie tajemnica? Wink Myślę, że wszystkim się przyda.
palbion 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 27, 2015 22:30
Posty: 199
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 20:19    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

primouno napisał:
palbion napisał:
Odnośnie taryfy - enea ma też taryfy bez ubezpieczeń czy innych "wyjść do kina" dodatkowo płatnych, jak na infolinii poprosiłem to mi przesłali cennik. Ja po prostu chcę kupować od nich prąd i tyle, zdecydowałem się na najzwyklejszą taryfę bez fajerwerków.

Mógłbyś wrzucić ten cennik na forum jeżeli to nie tajemnica? Wink Myślę, że wszystkim się przyda.


Ależ proszę serdecznie!

a wczoraj dostałem mejla z enea o treści ciekawej:

Szanowni Państwo,
dziękujemy za kontakt z ENEA S.A.
Uprzejmie informujemy, iż po podanym na wniosku numerze licznika w naszym systemie billingowym widnieje umowa na innego odbiorcę - prosimy o weryfikację.
W przypadku dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem naszej infolinii 61 111 11 11 lub mailem kontakt@enea.pl
Z poważaniem


hue hue hue ...



Aktualny cennik G1x i C1x 2016.pdf


Pobierz


Assiaa 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 07, 2014 21:02
Posty: 112
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lut 24, 2016 10:37    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Czy przy zawieraniu umowy z Enea lub składaniu wniosku o umowę prosili Was o pisemną zgodę małżonka na zawarcie umowy?
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 10 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama