portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Prąd wybór operatora
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Prąd wybór operatora

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Fieldorf 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:47
Posty: 337
Skąd: Rolna - II etap

PostWysłany: Pią Gru 02, 2016 8:33    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

My też już dostajemy faktury z ENEA, oczywiście po wielu przebojach Wink Do dzisiaj dostaliśmy już 3 - pierwsza 12.08.2016.
marra3 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Gru 13, 2014 15:08
Posty: 55
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 02, 2016 9:32    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Mi nie dostarczono jeszcze żadnej. Samą umowę dostałam dopiero po wielu miesiącach oczekiwania i przypominania o swojej sprawie, choć tylko z powodu interwencji UOKiK. I z tego co widzę, w przypadku faktury trzeba wybrać tę samą drogę, bo zaraz minie rok od czasu odbioru mieszkania.
Marti29 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Sty 24, 2016 12:40
Posty: 117
Skąd: Przy Rolnej

PostWysłany: Pią Gru 02, 2016 15:22    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Ja również długo czekałam na rachunek mimo tego że licznik był spisywany i sama podawałam przez telefon podczas kontaktu przez ich infolinię. W końcu złożyłam do Enea reklamację a jak minęło 14 dni bez odpowiedzi wysłałam pismo do Urzędu Regulacji Energetyki. Enea bardzo szybko odpowiedziała. Dostałam rachunek + kasa. Drugi rachunek był już na czas.
Pisać reklamację bo przez tel czy w punkcie nic nie da się załatwić.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Pią Gru 02, 2016 15:25    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

czarownik napisał:
nie dość że dostaliśmy rachunek to jeszcze bonifikatę 2500pln w ramach przeprosin


ILE? Licząc około 100 zł miesięcznie za prąd, to nie będziecie prawie dwa lata rachunków płacić. Też piszę gdzieś wyżej, nawet do samego Ziobry, Dudy i innych uokik`ów Twisted Evil
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 02, 2016 16:17    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Bagins napisał:
Też piszę gdzieś wyżej, nawet do samego Ziobry, Dudy i innych uokik`ów Twisted Evil

Napisz do Prezesa URE, i sprawa będzie załatwiona w ciągu 2 tyg. Dobrze żebyś miał udowodnione, że były zgłoszenia, a ENEA na nie nie odpowiadała - jest przepis który mówi o tym że jeżeli w ciągu 14 dni nie otrzymasz odpowiedzi, muszą Ci wypłacić odszkodowanie.

My takich zgłoszeń mieliśmy 5. I wcześniej napisaliśmy do ENEA żeby dali nam historię zgłoszeń na papierze. W piśmie domagaliśmy się 5 odszkodowań, ale potraktowali to jako jedną sprawę.

No jakoś wychodzi że półtora roku co najmniej nie zapłacimy za prąd Mr. Green
Madelaine_86 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 15, 2015 14:31
Posty: 150
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 9:12    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

My też nie dostaliśmy. Najpierw w kwietniu podpisywaliśmy taką wstępną umowę na licznik przy tych wszystkich zawirowaniach ze zdejmowaniem liczników. Potem nic z tym się nie działo i w sierpniu poszliśmy raz jeszcze i tym razem normalnie podpisaliśmy umowę. Do tej pory żadnego rachunku i już raz to zgłaszałam telefonicznie (tylko nie pamiętam dokładnie kiedy, ze 2 mce będzie) i potem kilka razy jak dzwonili z ofertą obniżenia rachunków Twisted Evil czarownik to co dokładnie zrobiłeś, że dostałeś taką bonifikatę? Rozumiem, że najpierw reklamacja na usługę niedostarczenia rachunku i jak nie dostałeś odpowiedzi, to reklamacji do tego urzedu regulacji energetyki i wtedy Enea odpisała, że reklamacja przyjęta i dostajesz kasę? Czy wnioskowałeś o jakąś kaskę w ramach bonifikaty?
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 11:25    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Madelaine_86 napisał:
Rozumiem, że najpierw reklamacja na usługę niedostarczenia rachunku i jak nie dostałeś odpowiedzi, to reklamacji do tego urzedu regulacji energetyki i wtedy Enea odpisała, że reklamacja przyjęta i dostajesz kasę? Czy wnioskowałeś o jakąś kaskę w ramach bonifikaty?

Najlepiej zadzwoń do URE, opowiedz historię i Ci dosłownie powiedzą na jakie paragrafy się powoływać. Najważniejsze, żebyś napisała tą reklamację do ENEA - w przypadku braku odpowiedzi i reakcji z ich strony, wysyłasz do Prezesa URE skargę.
Madelaine_86 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 15, 2015 14:31
Posty: 150
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Gru 07, 2016 10:45    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Dostaliśmy rachunek obejmujący czas od odebrania mieszkania, czyli od 01.02. Pytanie, czy mogę pisać reklamację nadal? Termin płatności 15.12 a na rachunek czekałam i czekałam...chyba w enei zabrakło na premie świąteczne :/
rahshi 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Czw Maj 14, 2015 16:24
Posty: 46
Skąd: poznań

PostWysłany: Śro Gru 07, 2016 11:18    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Madelaine_86
nie płaciłaś za ten cały okres? to ładny musi być ten rachunek
rudy83 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lut 04, 2015 16:21
Posty: 62
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Gru 07, 2016 22:58    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

@Madelaine_86

reklamację można złożyć też przez https://ebok.enea.pl/ , i to chyba najpewniejsza i najszybsza opcja. moja reklamacja złożona przy okienku chyba gdzieś zaginęła bo jej w eboku nie widać odzewu też brak. co do terminu to raczej nie ma stresu, najwyżej naliczą jakieś odsetki, a licznika też od razu raczej nie zdejmą.
Madelaine_86 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 15, 2015 14:31
Posty: 150
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 9:31    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

No nie płaciliśmy bo najpierw był cyrk z licznikami, potem cyrk, że nie mamy umowy nadal a potem cyrk z nieotrzymywaniem rachunków. Kwota nie jest jakaś powalająca, bo też wprowadziliśmy się w maju a wcześniej tylko remont, jednak parę stówek jest i mam nerwa, że ja muszę do 15 zapłacić a oni nie musieli wywiązywać się z umowy, czyli przysyłać rozliczenia prądu. Chyba złożę reklamację na usługę i zobaczymy Smile
kamilakis 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Wrz 29, 2015 23:41
Posty: 26
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 21:35    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Czy ktoś z Was dysponuje może wzorem pisma do ENEI o wypłatę bonifikaty za przekroczenie 14-dniowego terminu rozpatrzenia reklamacji? Po wielu przebojach w URE dostaliśmy w końcu od ENEI faktury (zgubili naszą umowę). Napisaliśmy w skardze do nich, żeby naliczyli odpowiednią bonifikatę (ale bez obliczania kwoty przez nas). Niestety nie zastosowali się do tego. URE mówi, że musimy wystąpić z osobnym wnioskiem i to my musimy wyliczyć konkretną kwotę bonifikaty.

Czy ktoś może przechodził tę ścieżkę i poratuje wzorem?
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 16:33    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Wiesz co, my żadnej kwoty nie wpisalismy, ale zażądaliśmy 5 bonifikat - ze względu na udokumentowane 5 zgłoszeń bez odpowiedzi

Ostatnio zmieniony przez czarownik dnia Fri Mar 31, 2017 16:43, liczba edycji: 1
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 16:41    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Powołaj się na:
"Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 18 sierpnia 2011r w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. "
I daj kopię pisma, zarówno do Ure jak i rzecznika praw konsumenta
MajkiRolna 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 24, 2016 10:37
Posty: 143
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Wrz 01, 2017 10:53    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Słuchajcie - mam pytanie. Odebrałem dziś klucze do mieszkania. Kiedy przestanie obowiązywać umową na dostawę prądu zawarta przez BDX i do kiedy najpóźniej muszę podpisać swoją?

W protokole odbiorowym widzę taki zapis "sprzedający informuje, że wymówi umowę na dostawę energii elektrycznej do lokalu w dniu jego przekazania z terminem 14 dniowym. Kupujący jest zobowiązany do zawarcia w tym okresie, w swoim imieniu, umowy na dostawę energii elektrycznej."

Z tego wnioskuję, że mam 14 dni od dziś. Czy ktoś mógłby mi potwierdzić, jak jest faktycznie? I jeśli ktoś już to przerabiał to proszę o informację jakie dokumenty są potrzebne, aby taką umowę podpisać.
Odpowiedz do tematu Strona 8 z 10 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama