portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Prąd wybór operatora
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Prąd wybór operatora

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
AnnaMichalska 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Śro Cze 15, 2016 10:33
Posty: 42
Skąd: Poznań Rolna

PostWysłany: Pią Lip 01, 2016 13:58    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

My złożyliśmy wniosek o umowę jakoś koniec stycznia/początek lutego. Okazało się, że nasz numer licznika jest zarejestrowany W SZCZECINIE. Procesowanie tej "pomyłki" trwało do początku kwietnia, tj. do momentu, gdy sami się wkurzyliśmy i poszliśmy spytać co z tym licznikiem. Najwyraźniej błąd systemu i wszystko OK. Umowę podpisaliśmy 10 kwietnia. Prądu nam nie wyłączali. Faktury za prąd nadal nie otrzymaliśmy. Poprosiliśmy pod koniec maja o fakturę (poszliśmy ze zdjęciem licznika). Pani nam powiedziała, że rozliczenia są co 2 miesiące, że podpisaliśmy umowę 10 kwietnia i dopiero w czerwcu minie 2 miesiące i wtedy oni wystawiają fakturę. Dzisiaj 1 lipca, a po fakturze ani widu, ani słychu.


Aniaola napisał:
My już dostaliśmy pierwszy rachunek za prąd.


Czy mogę spytać jakiego rzędu kwota wyszła? Bo nam w lutym weszła ekipa remontowa i zastanawiam się ile zapłacimy za 5 miesięcy.

To jest jakaś masakra, ale się nie dziwię - zawsze gdy musiałam coś załatwiać z Eneą okazuje się, że mają tam burdel nie z tej ziemi.
Fieldorf 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:47
Posty: 337
Skąd: Rolna - II etap

PostWysłany: Pią Lip 01, 2016 14:33    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

My mamy tą samą sytuację, nadal czekamy...

Ws. przewidywalnego rachunku zobacz sobie w szachcie na swoim liczniku elektrycznym jakie masz aktualne wskazanie, odejmij wskazanie z protokołu przejęcia lokalu od BX i to co Ci wyjdzie pomnóż razy ok. 0,60-0,65 zł/kWh i mniej więcej zobaczysz ile wyjdzie Wink
kubakun 
   

Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Pią Maj 29, 2015 16:54
Posty: 138
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lip 01, 2016 15:04    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

AnnaMichalska napisał:
Okazało się, że nasz numer licznika jest zarejestrowany W SZCZECINIE


Mój numer licznika był zarejestrowany u sąsiada. I odwrotnie Wink

Ja umowę już dostałem. Napisałem chyba z 15 reklamacji. Kierownik infolinii mówi, że mam szansę na bonifikatę na rachunku. Od stycznia ani złotówki za prąd nie zapłaciłem. Zobaczymy jak to się zakończy.
Aniaola 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 24, 2015 20:32
Posty: 142
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lip 01, 2016 18:25    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Za rachunek od 25.02 do 30.04 wyszło 18,50zł i akurat w tym terminie działała u nas ekipa
Madelaine_86 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 15, 2015 14:31
Posty: 150
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lip 01, 2016 20:07    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Wiecie co, wku*** mnie jak nie wiem to tłumaczenie enei z błędem systemu. Może im też nie zapłacę w terminie, bo będę miała błąd systemu? W poniedziałek ruszę tyłek do enei z tym, co od nich dostałam w kwietniu przy okazji afery z odłączaniem liczników, i złożę reklamację. Bo jaki dostanę rachunek od lutego/ marca już :/ ?
primouno 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Wto Gru 02, 2014 7:56
Posty: 330
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Pią Lip 01, 2016 21:58    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

@Madelaine_86: Oni mają tę przewagę, że mogą Ci odłączyć prąd jak nie zapłacisz w terminie Wink Powiem szczerze, że też miałem ochotę to zrobić jak przez prawie pół roku nie mogli rozpatrzyć mojej reklamacji Wsciekly
Madelaine_86 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 15, 2015 14:31
Posty: 150
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lip 01, 2016 22:08    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

primouno napisał:
Oni mają tę przewagę, że mogą Ci odłączyć prąd jak nie zapłacisz w terminie Wink


Wiem, wiem, ale aż się prosi o taką odpowiedź :/
kubakun 
   

Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Pią Maj 29, 2015 16:54
Posty: 138
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lip 01, 2016 22:46    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Mówię Wam - składajcie wnioski o bonifikatę -tak to się u nich nazywa.

Mnie kierownik doradził bym powołał się na (oprócz tego, że sam fakt procesowania wniosku miesiącami jest argumentem) brak komfortu psychicznego podczas użytkowania sprzętów elektronicznych co wynika z braku możliwości przewidzenia wysokości rachunku.

Very Happy Very Happy
gacek187 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Wrz 30, 2015 22:25
Posty: 31
Skąd: Poznań, Wielkopolskie

PostWysłany: Sob Lip 30, 2016 2:05    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

AnnaMichalska napisał:
Czy mogę spytać jakiego rzędu kwota wyszła? Bo nam w lutym weszła ekipa remontowa i zastanawiam się ile zapłacimy za 5 miesięcy.

To jest jakaś masakra, ale się nie dziwię - zawsze gdy musiałam coś załatwiać z Eneą okazuje się, że mają tam burdel nie z tej ziemi.


Ja umowę podpisywałem jakoś na początku marca i rachunek dostałem w czerwcu chyba 87 zł ale nie patrzyłem za jaki okres Wink
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 15:12    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Hej 2gi etap. Czy dostajecie rachunki za prąd?

Dziś przed 10 w Malcie w enea już stała kolejka pod drzwiami.
Wg obsługi Klienta generalnie nikt z 2 etapu nie dostaje rachunków, a one idą do Budimexu (chyba zbiorczo). Budimex nie wypowiedział czy źle wypowiedział umowy, a na kontach mieszkańców siedzi windykacja. Trzeba będzie jakieś oświadczenie wypełnić i dostarczyć do Enea, ale na raazie nic nie widzą i nic nie wiedzą. BOK twierdzi, że to co mamy to mamy to "wstępna umowa na dostarczenie prądu", ale nie ma nikt jakiejś tam innej umowy, końcowej Confused
W BOK widzą windykację na rachunkach wielu mieszkańców 2 bloków. Enea ponoć widzi, że sama ma z tym burdel, ale oczywiście problem możemy mieć my - czyli mieszkańcy, bo znów Budimex z Eneą coś spieprzyli.

Enea tłumaczy to tym, że Budimex nie wypowiedział, czy źle wypowiedział umowy i Enea nie ma umów z mieszkańcami tylko jak to nazwała "umowy wstępne". I ta babka z Enea, że to wina Budimexu i burdelu w Enea.
kamilakis 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Wrz 29, 2015 23:41
Posty: 26
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 15:23    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Ja również jeszcze nie otrzymałem żadnego rachunku. Ale to jest sprawa i obowiązek ENEA prawidłowo wystawić i dostarczyć mi fakturę. Na jakiej podstawie mam zapłacić? Ryczałtowo? Umowa mówi o wystawianiu faktur na podstawie odczytów. Stroną dla ENEA jestem ja, a nie Budimex, więc jeśli oni dostarczyli faktury Budimeksowi to niech teraz to prostują. A jeśli chcą windykację wszczynać to w to samo miejsce gdzie wysłali faktury Smile
rudy83 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lut 04, 2015 16:21
Posty: 62
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 15:26    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

@Bagins,

ja dostałem jakieś 3 tygodnie temu za okres od stycznia, z 7 dniowym faktycznym (od listu w skrzynce do terminu) terminem płatności. wysmarowałem reklamacje (liczniki spisywali 3 razy a faktur nie wystawiali) , i czekam co będzie.
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 15:35    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

My postanowiliśmy zrobić z tym porządek jakiś czas temu (2-3mce). Enea nie odpowiadała na żadne z naszych zgłoszeń, a było ich z 5 - mieliśmy wszystko na piśmie, łącznie z historią zgłoszeń. Poszło pismo do Prezesa URE i rzecznika praw Konsumenta. Generalnie grubo bo nie dość że dostaliśmy rachunek to jeszcze bonifikatę 2500pln w ramach przeprosin.
Aniaola 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 24, 2015 20:32
Posty: 142
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 15:48    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

A my dostaliśmy już 3 rachunki
ElaNaRowerze 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Kwi 06, 2015 19:04
Posty: 177
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 22:21    Temat postu: Re: Prąd wybór operatora

Bagins napisał:
Wg obsługi Klienta generalnie nikt z 2 etapu nie dostaje rachunków


To kłamią albo uogólniają, bo ja dostaję rachunki regularnie.
Odpowiedz do tematu Strona 7 z 10 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama