portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » III Etap
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

III Etap

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
palbion 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 27, 2015 22:30
Posty: 199
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 17:20    Temat postu: Re: III Etap

SIAPOZ napisał:
Mówię ogólnie - a wy jak zwykle interpretujecie pod siebie. Zanim zacząłem się tu udzielać przeczytałem całe forum i czytałem o wszystkich akcjach z Mastersem. A teraz zachowujecie się jakbyście nigdy nie mieli gównianego zarządcy, choć prawdopodobnie mieliście dużo gorszego niż my teraz ;]

Forum uznajecie za świętość choć nie ma tu nawet 10% mieszkańców :/ Ale spoko, działajcie, nagrywajcie, donoście.


Przerażasz mnie.
Z naszym gównianym zarządcą poradziliśmy sobie sami a nie podrzucając problemy do sąsiednich etapów. Piszę to już któryś raz i zaczyna mnie zastanawiać co w tym jest niezrozumiałe.
Przeczytaj to kilka razy i naprawdę postaraj się zrozumieć. Jak macie problem z zarządcą to zadzwoncie do niego, ułóżcie śmieci na kupkę i karzcie mu je zabrać czy załatwcie to w inny sposób, byle nie podrzucać śmieci do śmietników IIgo czy Igo etapu. To nie jest rozwiązanie. Pewnie gdybyśmy zaczeli wywalać śmieci do was to byś krzyczał pierwszy że co sie dzieje bo nie masz gdzie śmieci wyrzucić.
I i II etap nie jest stroną w problemie III i IV etapu z zarządcą. A niestety przez beznadziejne zachowanie mieszkańców jest poszkodowanym.
I prawda jest taka że przyczyną problemu jest włąśnie beznadziejne zachowanie mieszkańców, spowodowane częściowo administratorem. Gdyby podstawił śmietniki to by tam wyrzucali.
DamianB 
   

VIP


Wiek: 35
Dołączył: Czw Sie 14, 2014 17:11
Posty: 745
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 21:48    Temat postu: Re: III Etap

Drodzy Sąsiedzi, apeluję o spokój Smile Przestańcie się na siebie nawzajem nakręcać bo to do niczego dobrego nas nie doprowadzi. Pamiętajcie, że jesteśmy jednym Osiedlem i będziemy mieszkać tutaj ze sobą bardzo długo a nie chcemy chyba zaczynać naszej współpracy od obrzucania się błotem.

Generalnie nie chodzi o to, że I i II etap tylko i wyłącznie dla zasady nie chce pozwolić III i IV wyrzucać śmieci do naszych kontenerów. Problem leży w tym, że przez to my sami nie mamy gdzie tych śmieci wyrzucać. Np. od tygodnia próbowałem wyrzucić papiery i za każdym razem wracałem z kubłem na śmieci do domu (aż mi się dwa worki nazbierały) bo w pomieszczeniu śmietnika zastawałem takie widoki jak poniżej.

Na jednym ze zdjęć widać np. zajmujący pół kontenera karton po sprzęcie AGD kogoś z III etapu (no bo po co składać kartony...). Rozumiem argument, że wywożenie kontenerów kosztuje a Remondis wywozi nasze śmieci "za darmo" ale jak wprowadzałem się w I etapie to nie było żadnych pojemników na śmieci i przez 3 miesiące wszyscy bez wyjątku wyrzucali śmieci do kontenerów budowlanych.

Tak więc w tym miejscu wielka prośba do mieszkańców III i IV etapu aby wyrzucali śmieci do swoich kontenerów. Gdyby nasze śmietniki nie były przepełnione to nikt by w ogóle się nie zająknął na ten temat i bez problemu każdy z nas pozwoliłby wyrzucać śmieci komukolwiek i gdziekolwiek (oczywiście do kontenerów). Ale niestety sami mamy problem ze śmieciami więc prosimy o zrozumienie.



Przepełniony kontener na papier 2.jpg

Przepełniony kontener na papier 2.jpg





Przepełniony kontener na papier.jpg

Przepełniony kontener na papier.jpg


primouno 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Wto Gru 02, 2014 7:56
Posty: 330
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 22:33    Temat postu: Re: III Etap

Tym, którzy podrzucają nam śmieci radzę je wyrzucać zaraz za płot do Wechty, po co się męczyć i nosić je tak daleko? W zasadzie teraz robią to samo nam, a jestem tylko ciekaw reakcji tamtej wspólnoty.
palbion 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 27, 2015 22:30
Posty: 199
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 9:40    Temat postu: Re: III Etap

DamianB napisał:


Generalnie nie chodzi o to, że I i II etap tylko i wyłącznie dla zasady nie chce pozwolić III i IV wyrzucać śmieci do naszych kontenerów. Problem leży w tym, że przez to my sami nie mamy gdzie tych śmieci wyrzucać. Np. od tygodnia próbowałem wyrzucić papiery i za każdym razem wracałem z kubłem na śmieci do domu (aż mi się dwa worki nazbierały) bo w pomieszczeniu śmietnika zastawałem takie widoki jak poniżej.

Na jednym ze zdjęć widać np. zajmujący pół kontenera karton po sprzęcie AGD kogoś z III etapu (no bo po co składać kartony...). Rozumiem argument, że wywożenie kontenerów kosztuje a Remondis wywozi nasze śmieci "za darmo" ale jak wprowadzałem się w I etapie to nie było żadnych pojemników na śmieci i przez 3 miesiące wszyscy bez wyjątku wyrzucali śmieci do kontenerów budowlanych.

Tak więc w tym miejscu wielka prośba do mieszkańców III i IV etapu aby wyrzucali śmieci do swoich kontenerów. Gdyby nasze śmietniki nie były przepełnione to nikt by w ogóle się nie zająknął na ten temat i bez problemu każdy z nas pozwoliłby wyrzucać śmieci komukolwiek i gdziekolwiek (oczywiście do kontenerów). Ale niestety sami mamy problem ze śmieciami więc prosimy o zrozumienie.


Otóż to.
Od kilku stron o tym mowa ale niestety nie wszyscy rozumieją.
Marconi89 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 16, 2016 21:45
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 10:28    Temat postu: Re: III Etap

Byłem ostatnio po akt i Pani czytała coś w stylu: mieszkańcy mają świadomość, że osiedle wybudowane w czterech etapach stanowi integralną całość - muru nie będzie Wink Trzeba mieć świadomość, że osoby których dotyczą wypowiedzi tego nie czytają (to dotyczy większości tematów, sprzątania po psie itp.). Osoby które tu się udzielają raczej wiedzą gdzie mają śmietnik. Dobrze, że pod wieloma naciskami, administrator przygotował instrukcje na drzwiach wejściowych, powinno pomóc. Jeśli dobrze spojrzałem, mamy dwa pomieszczenia śmietnika na 302 mieszkania, ciekawe jak to będzie.
lukasz.sz 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 13, 2014 10:58
Posty: 128
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 11:58    Temat postu: Re: III Etap

Marconi89 napisał:
Jeśli dobrze spojrzałem, mamy dwa pomieszczenia śmietnika na 302 mieszkania, ciekawe jak to będzie.


Jak wszyscy uczciwie wypełnią deklaracje śmieciowe, to śmieci będą odbierane z odpowiednią częstotliwością i dramatu nie będzie. Jeśli w mieszkaniach będą mieszkać "zera", albo samotne "jedynki" na studenckiej kwaterze to niestety szykujcie się na przepełnione kontenery.
palbion 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 27, 2015 22:30
Posty: 199
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 14:43    Temat postu: Re: III Etap

Odnośnie deklaracji to przed zebraniem były one wysłane do właścicieli mieszkań. Czy jest mozliwość aby wywiesić je w gablotach?
DamianB 
   

VIP


Wiek: 35
Dołączył: Czw Sie 14, 2014 17:11
Posty: 745
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 17:56    Temat postu: Re: III Etap

Chodzi o listy z ilością zadeklarowanych mieszkańców? Niestety nie ma takiej możliwości - GIODO...
dawidos160 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 34
Dołączył: Pią Gru 12, 2014 4:54
Posty: 321
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 18:06    Temat postu: Re: III Etap

Damian jak coś to śmietnik na papier wolny, wynoś workiWink
palbion 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 27, 2015 22:30
Posty: 199
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 20:23    Temat postu: Re: III Etap

DamianB napisał:
Chodzi o listy z ilością zadeklarowanych mieszkańców? Niestety nie ma takiej możliwości - GIODO...


Czy aby na pewno?
To są tylko cyferki Smile Z imienia i nazwiska nie wolno, ale numery mieszkań moim zdaniem tak Smile
DamianB 
   

VIP


Wiek: 35
Dołączył: Czw Sie 14, 2014 17:11
Posty: 745
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 21:25    Temat postu: Re: III Etap

dawidos160 napisał:
Damian jak coś to śmietnik na papier wolny, wynoś workiWink

Dzięki za info Smile
palbion napisał:
Czy aby na pewno?
To są tylko cyferki Smile Z imienia i nazwiska nie wolno, ale numery mieszkań moim zdaniem tak Smile

Niestety ale na pewno Sad Długo drążyłem ten temat i ostatecznie nie zdecydowałem się na wywieszenie tych list na klatkach tylko na wysłanie ich do mieszkańców. Chociaż to pierwsze rozwiązanie byłoby lepsze.
dom_kota 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Sty 12, 2016 22:15
Posty: 192
Skąd: stąd

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 22:41    Temat postu: Re: III Etap

Damianie, ale GIODO dotyczy danych wrażliwych. Numer mieszkania nie stanowi danych wrażliwych i bez imiennej listy mieszkańców w gablocie, poprzez powiązanie faktów, nie następuje upublicznianie danych mieszkańców. Chyba.
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 23:14    Temat postu: Re: III Etap

W Księgach wieczystych masz, dane właścicieli (nawet są wysokości kredytów Smile itp) - łatwo to powiązać. Jako wspólnota nie możemy publikować tych list w gablotach, a wszystko przez osoby z poza wspólnoty które mogą je zobaczyć...

Z drugiej strony, nie wyobrażam sobie sprawy sądowej za opublikowanie takiej listy. Ktoś by się z nami sądził o to że nie płaci za śmieci Smile)))) Pytanie ile możemy stracić na takiej przegranej, bo może 1000zł jest warty świeczki, ale 10tyś już nie.
DamianB 
   

VIP


Wiek: 35
Dołączył: Czw Sie 14, 2014 17:11
Posty: 745
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Gru 09, 2017 13:02    Temat postu: Re: III Etap

Jest na ten temat sporo artykułów, rozmawiałem o tym nawet z Radcą prawnym i wychodzi, że niestety się nie da. Na stronie GIODO jest np. taka informacja:
http://www.giodo.gov.pl/pl/364/3115
Myślę, że to rozwieje wszystkie wątpliwości Smile Część Wspólnot robiła nawet w taki sposób, że zamiast wywieszać listy dłużników, wywieszali listy z podziękowaniami dla mieszkań, które nie mają zaległości Smile Ale to też niestety nielegalne... Jakakolwiek lista mieszkań z poufnymi danymi, do której dostęp ma osoba postronna np. dostawca pizzy jest już nielegalna (a informacja ile osób "zamieszkuje" lokal jest niestety poufna).
MajkiRolna 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 24, 2016 10:37
Posty: 143
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Gru 13, 2017 13:34    Temat postu: Re: III Etap

Drogi III Etapie:

"Szanowni Państo,

w dniu dzisiejszym Remondis dostarczył pojemniki na odpady komunalne. W pomieszczeniach śmietnikowych znalazły się pojemniki na odpady zmieszane i segregowalne. Zgodnie z harmonogramem pojemniki na tą chwilę opróżniane będą dwa razy w tygodniu. Kiedy tylko REMONDIS opublikuję harmonogram prześlemy go również do Państwa.

Dla przypomnienia w załączniku przesyłam rzut hali garażowej z zaznaczonymi pomieszczeniami śmietnikowymi.

z wyrazami szacunku

Krzysztof Rojek"
Odpowiedz do tematu Strona 8 z 9 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama