portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » III Etap
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

III Etap

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Marconi89 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 16, 2016 21:45
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 01, 2016 19:35    Temat postu: Re: III Etap

Ostatnio jak byłem w okolicach widziałem, że rusztowania już odstawione przy blokach 37 i 39, elewacja praktycznie skończona. Wydaje mi się, że zaawansowanie robót jest na dobrym poziomie.
Ciekawe jak będą wyglądały terminy związane z tym etapem (możliwość obejrzenia mieszkania, zakończenie budowy, odbiory itp.), wiecie coś na ten temat?

Zwróciliście może uwagę (szczególnie przyszli mieszkańcy bloku 39) na rury z ciepłowni przy granicy działki?
My kiedyś jak pytaliśmy czy ten teren będzie zagospodarowany (zasypany,obsadzony), dowiedzieliśmy się, że BDX ma na to zarezerwowane pieniądze. Później dostaliśmy informacje, że nic z tym nie można zrobić ponieważ to rury Veoli. Napisaliśmy do nich, że na wizualizacjach na stronie i makietach w biurze tych rur nie ma, to dostaliśmy odpowiedź, że rozmawiają z Veolią ale nie chce współpracować.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Śro Lis 02, 2016 7:43    Temat postu: Re: III Etap

Marconi89 napisał:
dowiedzieliśmy się, że BDX ma na to zarezerwowane pieniądze. Później dostaliśmy informacje, że nic z tym nie można zrobić

i stąd wcześniejsza porada koleżeństwa, by od BDX`u brać wszystko na piśmie
Madelaine_86 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 15, 2015 14:31
Posty: 150
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 02, 2016 9:57    Temat postu: Re: III Etap

Marconi89 napisał:
Ciekawe jak będą wyglądały terminy związane z tym etapem (możliwość obejrzenia mieszkania, zakończenie budowy, odbiory itp.), wiecie coś na ten temat?


na tablicy informacyjnej zakończenie prac zaplanowane jest na wrzesień 2017. A, że 3 budynki to jedna budowa, to o zakończeniu jeszcze myślę mówić nie można. Nawet jeśli 2 z nich już stoją Smile
Marconi89 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 16, 2016 21:45
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 02, 2016 22:36    Temat postu: Re: III Etap

Czytam już długo to forumSmile już raz wykorzystałem informacje zawartą na piśmie ale w tej sprawie niestety nie dało się wyegzekwować jednoznacznej deklaracji. Ale im więcej ludzi się tym zainteresuje i ich będzie naciskać to lepiej.

Etapy III i IV mają inne terminy realizacji. Na II etapie podobne zaawansowanie robót (przynajmniej z zewnątrz) było w sierpniu a w styczniu były odbiory (od września trwała budowa III etapu). Wiem, że będziemy trochę czekać za IV etapem, pytanie ile. Głównym problem jest hala garażowa i dojazd do naszych miejsc.
MajkiRolna 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 24, 2016 10:37
Posty: 143
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 03, 2016 18:16    Temat postu: Re: III Etap

Uważacie, że nie bedziemy mogli odebrać mieszkań dopóki nie zostanie w 100% ukończony etap IV?
grzegorzaldona 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Wto Kwi 21, 2015 19:00
Posty: 427
Skąd: Poznań Rolna

PostWysłany: Czw Lis 03, 2016 18:24    Temat postu: Re: III Etap

wszystko zależy od tego, czy jadą na osobnych pozwoleniach na budowę - jeśli nie, to nie dostaną pozwolenia na użytkowanie gdy budowa nie będzie skończona w 100%
MajkiRolna 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 24, 2016 10:37
Posty: 143
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 03, 2016 18:50    Temat postu: Re: III Etap

Moim zdaniem muszą jechać na osobnych pozwoleniach.

Termin zakończenia budowy3 etapu do 25.05. Z doświadczenia, odbiory inwestora, straży pozarnej itp trwają 2 do max 3 miesięcy, a więc odbiory lokatorskie powinny zacząć się jakoś w sierpniu.

Zakończenie budowy 4 etapu zaplanowane jest na wrzesień. 2-3 miesiące na inwestora, więc odbiory lokatorskie na koniec roku.

w umowie deweloperskiej na 3 etap, ostateczny termin odbioru to 16.12.2017. Wiadomo, że dają sobie w tym duży zapas.

Niemożliwe jest więc moim zdanie, żeby zaczęli odbiory na koniec roku mając ostateczny termin zapisany w umowie na 16.12.2017
DamianB 
   

VIP


Wiek: 35
Dołączył: Czw Sie 14, 2014 17:11
Posty: 745
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Lis 05, 2016 17:50    Temat postu: Re: III Etap

Czy ktoś z III etapu już się może pytał BXN w jaki sposób przewidują wjazd do garażu podziemnego do czasu aż nie skończy się budowa etapu IV?
mendii 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Mar 09, 2016 20:25
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 25, 2016 13:49    Temat postu: Re: III Etap

DamianB napisał:
Czy ktoś z III etapu już się może pytał BXN w jaki sposób przewidują wjazd do garażu podziemnego do czasu aż nie skończy się budowa etapu IV?


Dopóki nie skończą IV etapu będziemy wjeżdżać od strony istniejącej już bramy.
Fieldorf 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:47
Posty: 337
Skąd: Rolna - II etap

PostWysłany: Pią Lis 25, 2016 15:16    Temat postu: Re: III Etap

To ale będzie kocioł Smile
grzegorzaldona 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Wto Kwi 21, 2015 19:00
Posty: 427
Skąd: Poznań Rolna

PostWysłany: Pią Lis 25, 2016 17:36    Temat postu: Re: III Etap

mendii napisał:
DamianB napisał:
Czy ktoś z III etapu już się może pytał BXN w jaki sposób przewidują wjazd do garażu podziemnego do czasu aż nie skończy się budowa etapu IV?


Dopóki nie skończą IV etapu będziemy wjeżdżać od strony istniejącej już bramy.


ale oczywiście sprawy dokumentów w tym temacie leżą...
MajkiRolna 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 24, 2016 10:37
Posty: 143
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lis 27, 2016 14:20    Temat postu: Re: III Etap

Parking podziemny pod IV etapem zostanie oddany razem z III etapem. Sprawdzone u przyjaciela, który pracuje w Budimexie.
duckingman 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Nie Sie 14, 2016 0:16
Posty: 168
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 13:36    Temat postu: Re: III Etap

Polecam wszystkim sprawdzić w KW czy wpisy dotyczące waszego mieszkania są prawidłowe. Ja dziś przeglądając KW natrafiłem na kilka błędów. Np. mieszkanie numer 38 w bloku 37 pojawia się dwukrotnie przypisane do dwóch różnych osób, jest wpis o mieszkaniu z numerem 347 w budynku 37. To nie jedyne błędy jakie znalazłem, ale te mi utkwiły w pamięci (były też błędy z numerami pięter i kondygnacji). Zapewne też nie wszystkie spostrzegłem. Nie wiem na ile to jest istotne, ale lepiej mieć w KW prawidłowe dane wprowadzone by potem nie było jakichś problemów.
pawcia1 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Śro Sty 11, 2017 8:24
Posty: 18
Skąd: Hen hen

PostWysłany: Śro Sty 11, 2017 8:34    Temat postu: Re: III Etap

Witam,
Rolna 39, parter
mduszek 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Śro Sty 11, 2017 11:52
Posty: 34
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 11, 2017 12:24    Temat postu: Re: III Etap

Rolna 39, pierwsze piętro. Dzień dobry Smile
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 9 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama