portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » III Etap
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

III Etap

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
lobuziak 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Czw Maj 19, 2016 9:17
Posty: 30
Skąd: poznań

PostWysłany: Śro Gru 06, 2017 8:02    Temat postu: Re: III Etap

szczerze Wam powiem że trochę tego nie ogarniam. przecież etap III (szczególnie blok 39) ma kontener bliżej niż Wasze śmietniki. czemu tam nie wyrzucają?? przyznam że sama na początku ze 2 razy wywaliłam do Waszych, ale to dlatego, że po ciemku nie dojrzałam kontenera, ale "odkryłam" go jeszcze przed tą burzą na forum za pomocą Pani sprzątającej i przynajmniej nie ma problemu z dużymi workami na śmieci.

jedyne co to możecie mnie uświadomić gdzie w hali garażowej są kontenery, rzadko tam zaglądam i nie było jakoś czasu się rozejrzeć ...

i jeśli Wam to bardzo przeszkadza proponuję wydrukować pare kartek z info (bez zgryźliwości ) o umiejscowieniu kontenera BDXu i nakleić na drzwiach każdej z klatek. na pewno dotrze do większej liczby mieszkańców / wykonawców
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Śro Gru 06, 2017 9:20    Temat postu: Re: III Etap

Mr. Rojek z ASMY miał już jakiś czas temu porozwieszać informację na klatkach, żeby śmieci wyrzucać do kontenerów, a nie do śmietników II etapu.
Widać i to zadanie go przerosło Sad
SIAPOZ 
   

Forumowicz


Wiek: 34
Dołączył: Śro Maj 31, 2017 16:12
Posty: 139
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Gru 06, 2017 21:24    Temat postu: Re: III Etap

Myślę że jedyne co tu pomoże to wielki betonowy mur. Taki ze 20 metrów wysokości żeby sobie w okna nie zaglądać, nawet na najwyższych piętrach ;] Naprawdę płakać się chce czytając wypowiedzi takich 'sąsiadów' którzy zapomnieli jak to 2 lata temu byli w tej samej sytuacji ;]

Tylko kto ten mur sfinansuje? 1/2etap czy 3/4etap? No i problem rozwiązany - muru nie będzie bo się nie dogadamy Very Happy Very Happy Very Happy
palbion 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 27, 2015 22:30
Posty: 199
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Gru 06, 2017 21:46    Temat postu: Re: III Etap

Któryś raz już wspominasz że zapomnieliśmy jak to z nami było. Otóż informuję ponownie, nie było takiego wątku gdy wprowadzał się IIgi etap.
Gratuluję.
MajkiRolna 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 24, 2016 10:37
Posty: 143
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Gru 06, 2017 22:27    Temat postu: Re: III Etap

Bagins napisał:
Mr. Rojek z ASMY miał już jakiś czas temu porozwieszać informację na klatkach, żeby śmieci wyrzucać do kontenerów, a nie do śmietników II etapu.
Widać i to zadanie go przerosło Sad


Informacje razem z mapką pojawiły się dziś w naszych klatkach Wink
Pulsee 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sty 07, 2015 22:53
Posty: 100
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Gru 06, 2017 23:25    Temat postu: Re: III Etap

Jako żywo nie przypominam sobie abym podrzucał śmieci I etapowi.
Więc ten kwantyfikator ogólny chyba niepotrzebny.
palbion 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 27, 2015 22:30
Posty: 199
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 9:26    Temat postu: Re: III Etap

Widać SIAPOZ wie lepiej.
SIAPOZ 
   

Forumowicz


Wiek: 34
Dołączył: Śro Maj 31, 2017 16:12
Posty: 139
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 11:00    Temat postu: Re: III Etap

Mówię ogólnie - a wy jak zwykle interpretujecie pod siebie. Zanim zacząłem się tu udzielać przeczytałem całe forum i czytałem o wszystkich akcjach z Mastersem. A teraz zachowujecie się jakbyście nigdy nie mieli gównianego zarządcy, choć prawdopodobnie mieliście dużo gorszego niż my teraz ;]

Forum uznajecie za świętość choć nie ma tu nawet 10% mieszkańców :/ Ale spoko, działajcie, nagrywajcie, donoście.
Dogan1 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sty 30, 2017 17:19
Posty: 10
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 11:47    Temat postu: Re: III Etap

SIAPOZ piona! 😉 myśle dokładnie tak jak ty 😉
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 12:04    Temat postu: Re: III Etap

@Siapoz - ale pretensje kierujemy głównie do zarządcy a do mieszkańców czy ich ekip o podrzucanie śmieci innym przy okazji aby edukować, że to nie jest miejsce na składowanie odpadów. Nie rozumiem dlaczego masz o to pretensje? To weźcie zanieście swoje śmieci czy gruz do biura Budimexu i powiedzcie, że nie zapewnili Wam kontenera to niech się z tym bujają. A nie, że GOAP na nas wkurwione, że mamy 3x więcej odpadów niż zwykle.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 12:48    Temat postu: Re: III Etap

SIAPOZ napisał:
Mówię ogólnie - a wy jak zwykle interpretujecie pod siebie

ale co ogólnie - o budowaniu muru? Jakie wypowiedzi, taka interpretacja. Napisz precyzyjnie co masz do zarzucenia to dostaniesz precyzyjne odpowiedzi. To jest forum i każdy wypowiada się tak, jak zinterpretował wypowiedź, do której się odnosi.

SIAPOZ napisał:
A teraz zachowujecie się jakbyście nigdy nie mieli gównianego zarządcy

Mieliśmy strasznie słabego (choć wizerunkowo/marketingowo sprzedawał się perfekcyjnie). Nikt jednak nikomu śmieci nie podrzucał.
Nie wiem, jak się mają Twoje wypowiedzi do naszych uwag odnośnie zaśmiecania naszego podwórka.

SIAPOZ napisał:
Forum uznajecie za świętość choć nie ma tu nawet 10% mieszkańców :/ Ale spoko, działajcie, nagrywajcie, donoście.

Jaka świętość??? Forum jest miejscem, gdzie każdy może się wypowiedzieć, jest miejscem do dyskusji, do przekazywania informacji, do wyrażania poglądów na dany temat i to też czynimy.
I co ma ilość osób obecnych na forum do wypowiedzi osób przeciwnych zaśmiecaniu naszej nieruchomości? Że jak przeszkadza to w Twojej ocenie tylko kilku osobom, to ok i możecie dalej to robić? Nawet, gdyby to nie przeszkadzało nikomu, to nie uprawnia Was do podrzucania śmieci do sąsiedniej wspólnoty. Nie uprawnia Was do tego także brak własnego pojemnika. Skoro winna jest ASMA i BX to u nich powinniście wywalać.

@SIAPOZ
Totalnie nie kumam Twojego podejścia. Wywalacie do nas śmieci (oczywiście nie wszyscy, ale jednak - choćby to była i mniejszość, fakt pozostaje faktem), przyczyniacie się do zbyt szybkiego zapełnienia naszych pojemników (także materiałami pobudowlanymi, które powinny być inaczej utylizowane), porzucacie śmieci na chodniku (gdy w kubłach się już nie mieszczą) i jeszcze macie pretensje, że zwracamy Wam uwagę? W ramach testu zostaw śmieci sąsiadowi pod drzwiami, albo postaw mu pod oknem - zobaczysz jaka będzie reakcja.
GOAP czyni nam wyrzuty i straszy karami, mieszkańcy naszej wspólnoty nie mają gdzie wyrzucać swoich śmieci, mamy pod oknami na chodniku burdel. O co walczysz? O przymknięcie naszych oczu na sytuację z którą się nie zgadzamy i której sobie nie życzymy?

Skoro ASMIE udało się w końcu napisać i wywiesić kartkę to może się to ukróci i po problemie. Szkoda w ogóle, że taki problem powstał. Zrozum, że w całej akcji nie chodziło o złośliwość tylko o walkę o swoje prawa i dobro mieszkańców naszej wspólnoty.
duckingman 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Nie Sie 14, 2016 0:16
Posty: 168
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 14:03    Temat postu: Re: III Etap

Ja jestem z etapu 4, ale uważam, że słusznie wkurzają się mieszkańcy 1 i 2 etapu. Nie odniosłem też wrażenia by akurat w tym temacie szedł atak na całą wspólnotę 3 i 4 etapu, a jedynie na pewne osoby które z różnych powodów wyrzucały śmieci do ich kontenerów. Na ich miejscu raczej każdy byłby również wkurzony i to niezależnie od tego kto takie śmieci by podrzucał.

A co do murów, bram itp. to dajmy sobie wszyscy naprawdę na wstrzymanie. Teraz i jeszcze przez kolejne pół roku co najmniej będziemy wszyscy skazani na remonty w poszczególnych mieszkaniach. Cięcie płytek czy inne hałasy może każdego wkur......, ale w końcu to minie i pozostaniemy sami na naszym wspólnym osiedlu więc warto byśmy się teraz nie pożarli do reszty.
micky1 
   

Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Pon Paź 27, 2014 10:21
Posty: 139
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 14:29    Temat postu: Re: III Etap

duckingman napisał:
A co do murów, bram itp. to dajmy sobie wszyscy naprawdę na wstrzymanie. Teraz i jeszcze przez kolejne pół roku co najmniej będziemy wszyscy skazani na remonty w poszczególnych mieszkaniach. Cięcie płytek czy inne hałasy może każdego wkur......, ale w końcu to minie i pozostaniemy sami na naszym wspólnym osiedlu więc warto byśmy się teraz nie pożarli do reszty.

OK. Zgoda, ale sytuacje wiercenia, naparzania młotem od rana do wieczora niezależnie od dnia tygodnia świątek piątek i w niedziele są nie do przyjęcia.
duckingman 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Nie Sie 14, 2016 0:16
Posty: 168
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 15:23    Temat postu: Re: III Etap

micky1 napisał:

OK. Zgoda, ale sytuacje wiercenia, naparzania młotem od rana do wieczora niezależnie od dnia tygodnia świątek piątek i w niedziele są nie do przyjęcia.


Masz rację. Tylko, że ona jest nie do przyjęcia bez względu na to z jakiego etapu jest id...człowiek który w godzinach wczesnorannych czy późnym wieczorem hałasuje. Skończmy po prostu z retoryką dzielenia na etapy oraz uogólnienia i wskazujemy konkretne osoby. Nie mam tu na myśli opisania od razu ludzi z nazwiska tylko po prostu zamiast używania zwrotów ogólnikowych typu "ludzie z X etapu" piszmy "sąsiad z klatki/bloku X". Mieszkałem już w kilku miastach i na kilku osiedlach i zawsze jest w bloku jeden czy dwóch id...ludzi do których nic nie trafia i którzy robią wszystko po swojemu nie zważając na sąsiadów. W 1 i 2 etapie z pewnością też macie tego typu sąsiadów. My będziemy mieli swoich. Ważne byśmy się przez nich nie pożarli bo jedynymi zwycięzcami w takich sporach są zazwyczaj Ci id...ludzie.
papciu 
   

VIP


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lis 29, 2014 3:16
Posty: 622
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 16:35    Temat postu: Re: III Etap

micky1 napisał:
OK. Zgoda, ale sytuacje wiercenia, naparzania młotem od rana do wieczora niezależnie od dnia tygodnia świątek piątek i w niedziele są nie do przyjęcia.


Ale się wszyscy wrażliwi zrobili. Byłem drugą osobą mieszkającą na osiedlu i słyszałem Wasze ekipy i nie narzekałem.

Ciekaw jestem który z tych narzekających może pokazać swoją umowę z ekipą remontową w której zastrzegł że mają np po 15 nie hałasować. Mieliście to gdzieś a teraz sami wymagacie.
Odpowiedz do tematu Strona 7 z 9 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama