portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Ogrzewanie podłogowe
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ogrzewanie podłogowe

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
rkali68 
   

Stały bywalec


Wiek: 55
Dołączył: Pią Gru 05, 2014 20:45
Posty: 53
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 16, 2016 19:12    Temat postu: Ogrzewanie podłogowe

Mam pytanie do osób które zamontowały lub planują zamontować ogrzewanie podłogowe pod płytki . Produkty jakiej firmy wybraliście, jak działają?
Z góry dziękuję za informację.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Czw Mar 17, 2016 9:25    Temat postu: Re: Ogrzewanie podłogowe

Jak kupiłem takie (i chyba nawet na tej stronie) do łazienki i kuchni: http://www.matygrzewcze.pl/deviheat-dsvf/
http://www.ogrzewanie-elektryczne.pl/zestawy-grzewcze-zestawy-devi-z-matami-dsvf-c-42_58.html
Wybrałem dwustronnie zasilane, bo ... są tańsze. Poza tym, niczym się nie różnią od jednostronnie zasilanych.
Same maty mozna znaleźć taniej innych producentów (np. Warmtec, Thermoval), ale cena w dużej mierze zależy też od programatora (czy manualny, elektroniczny, dotykowy, kolorowy itd.)
Dość duży wybór kompletów jest w Leroy`u: http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/ogrzewanie-elektryczne/maty-grzewcze,a1342.html

Remont trwa w najlepsze więc nie są jeszcze zamontowane, ani przeze mnie sprawdzone, ale Devi do część bardzo porządnej, duńskiej firmy Danfoss. No i mają świetny elektroniczny programator Cool
rkali68 
   

Stały bywalec


Wiek: 55
Dołączył: Pią Gru 05, 2014 20:45
Posty: 53
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 23:39    Temat postu: Re: Ogrzewanie podłogowe

Dzięki za linki
Myślałem o czymś takim http://www.emultimax.pl/sklep/pl/p/Zestaw-ogrzewanie-podlogowe-DS2-30EBT355-3m2-170Wm2-PROMOCJA/1254
Fakt droższe od tych zestawów z Leroy, ale większa moc. Musze chyba poczytać o tych zestawach
Capi14 
   

Bywalec


Wiek: 31
Dołączył: Śro Sty 11, 2017 11:52
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 11, 2017 11:55    Temat postu: Re: Ogrzewanie podłogowe

Cześć. Mam pytanie odnośnie ogrzewania podłogowego, czy musieliście pytać o zgodę administrację? Smile
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Śro Sty 11, 2017 13:00    Temat postu: Re: Ogrzewanie podłogowe

Nie trzeba o to pytać, o ile nie zamierzasz robić wodnego, podłączonego do systemu grzewczego. TO eczywiście ekstremum i nie wydaje mi się żeby ktoś planował coś takiego.

Do rozłożenia zwykłej maty elektrycznej nie potrzeba niczyjej zgody. Oczywiście nie można przy tym dobrowolnie demontować sobie grzejników.
Capi14 
   

Bywalec


Wiek: 31
Dołączył: Śro Sty 11, 2017 11:52
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 11, 2017 15:18    Temat postu: Re: Ogrzewanie podłogowe

Super Smile No w sumie racja, elektryczne ogrzewanie wydaje się lepszym rozwiązaniem w bloku. A jak z awaryjnością tego?
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 8:15    Temat postu: Re: Ogrzewanie podłogowe

Elektryczną matę zatapiasz w kleju pod płytkami co jest zupełnie bezinwazyjne i zajmuje jedynie 3-4 mm. O wodnym w bloku to raczej można zapomnieć.

Nie wiem nic o awaryjności, bo używam dopiero 1szy sezon i to teraz dopiero, jak pojawiły się mrozy.
Sprawdzony producent, 10 czy 20 lat gwarancji więc nie przewiduję problemów, które jak to w życiu, zawsze mogą się zdarzyć.

W kwestii użytkowania jest super! Timer nastawiony, że od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 do 7:00 temp. ma wynosić x stopni i przyjemnie się chodzi po ciepłych płytkach.
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 8:58    Temat postu: Re: Ogrzewanie podłogowe

Daj znać jak zużycie prądu wychodzi. Pzdr
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 9:13    Temat postu: Re: Ogrzewanie podłogowe

O ile dostanę rachunek Kwasny bo jeszcze żadnego na oczy nie widziałem.
primouno 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Wto Gru 02, 2014 7:56
Posty: 330
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 9:18    Temat postu: Re: Ogrzewanie podłogowe

Bagins napisał:
O ile dostanę rachunek Kwasny bo jeszcze żadnego na oczy nie widziałem.

Ja bym się nie przejmował Wink
A na serio to ENEA jak widać sobie w kulki leci, może chociaż dostaniesz jakiś bonus jak się im postawisz - było coś o tym w inny wątku.
PS
Też jestem ciekaw jak to wpłynie na rachunki za prąd.
rolna35 
   

Bywalec


Wiek: 33
Dołączył: Pon Cze 08, 2015 10:01
Posty: 40
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Pią Sty 13, 2017 11:52    Temat postu: Re: Ogrzewanie podłogowe

Bagins napisał:
O ile dostanę rachunek Kwasny bo jeszcze żadnego na oczy nie widziałem.


Ja dzisiaj rano znalazłam w skrzynce wyczekiwany rachunek od ENEA Shocked
TadDar 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Lip 09, 2017 19:20
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Gru 31, 2017 14:45    Temat postu: Re: Ogrzewanie podłogowe

Witam,

Jak w chwili obecnej wygląda sprawa ogrzewania podłogowego z cieplika miejskiego? Czy ktoś z Was już ma ogrzewanie (ale nie elektryczne!).

Planujemy zlikwidować grzejnik w salonie i rozmieścić ogrzewanie podłogowe.

Bagins pisał, iż wymaga to zgody administracji? Czy to jest prawda? Nie wydaje się nam, żeby to było ekstremalna opcja, lecz praktyczna i daje oszczędności w perspektywie wielu lat.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Śro Sty 03, 2018 10:14    Temat postu: Re: Ogrzewanie podłogowe

Nie można samodzielnie przerabiać sobie instalacji:
https://www.ure.gov.pl/pl/poradnik-odbiorcy/faq-czesto-zadawane-py/cieplo/3864,Czy-mozna-samodzielnie-przeprowadzic-modernizacje-instalacji-grzewczej-w-swoim-m.html

ale gdyby udało Ci się dostarczyć nowy, własny projekt C.O. do weryfikacji, to zapewne nie zaakceptowałby tego projektant inwestora, Bx i ASMA. To jest jeden wielki mur oporu.
TadDar 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Lip 09, 2017 19:20
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lip 04, 2018 22:15    Temat postu: Re: Ogrzewanie podłogowe

Dzięki za info.

Ostatecznie zrezygnowaliśmy z ogrzewania podłogowego. Tylko małą elektryczną matę grzewczą daliśmy w łazience. I tak jak Baggins, mamy programator Cool
kk0011 
   

Zaglądajacy


Wiek: 48
Dołączył: Pon Lip 16, 2018 16:56
Posty: 16
Skąd: Gdańsk-zaspa

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2018 14:16    Temat postu: Re: Ogrzewanie podłogowe

Radzę dobrze zaizolować podłogę-wtedy ogrzewanie będzie zbędne.Popatrz, tutaj więcej się o tym dowiesz, i to są opinie fachowców a nie osób tylko postronnych
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama