portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Nawiewniki okienne
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Nawiewniki okienne

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Fieldorf 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:47
Posty: 337
Skąd: Rolna - II etap

PostWysłany: Wto Paź 18, 2016 14:16    Temat postu: Re: Nawiewniki okienne

a jaka jest różnica między tymi dwoma modelami?
primouno 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Wto Gru 02, 2014 7:56
Posty: 330
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Wto Paź 18, 2016 17:12    Temat postu: Re: Nawiewniki okienne

W skrócie: nawiewniki AMO regulują automatycznie przepływ powietrza w zależności od różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz a EFR to nawiewniki z regulacją ręczną. Oprócz tych dwóch są jeszcze nawiewniki higrosterowane, ale te są najdroższe ze wszystkich tutaj wymienionych (ok. 3x droższe od ww wymienionych) a działają w zależności od wilgotności w pomieszczeniu.
Z uwagi na niewielką różnicę w cenie też wybrałbym AMO, które też maja możliwość domknięcia tak samo jak EFR.
DamianB 
   

VIP


Wiek: 36
Dołączył: Czw Sie 14, 2014 17:11
Posty: 745
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Paź 18, 2016 18:39    Temat postu: Re: Nawiewniki okienne

Ta "automatyczna" regulacja przepływu powietrza w zależności od różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz w AMO103 to tak naprawdę taki sam plastikowy przezroczysty pasek jaki mamy w tych wywietrznikach zamontowanych przez BXN - czyli w skrócie: nie do końca działa (tu uwaga: nie w każdym wywietrzniku taki pasek jest Smile). Ale mi chodziło bardziej o to, że mam teraz możliwość zamknięcia, otwarcia bądź ustawienia w pośredniej pozycji przesłony wywietrznika - czyli w skrócie jak jest zima to mi przede wszystkim nie wieje i do tego mogę zmniejszyć rachunki za ogrzewanie Smile
primouno 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Wto Gru 02, 2014 7:56
Posty: 330
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Wto Paź 18, 2016 20:07    Temat postu: Re: Nawiewniki okienne

W tym zastosowaniu o którym wspomniał Damian obydwa się sprawdzą prawdopodobnie tak samo bo każdy na zimę nawiewnik zamknie a na wiosnę otworzy Smile
Domyślam, się że pewnie jakaś minimalna regulacja jest ale te różnice ciśnień chyba muszą być bardzo duże żeby to zauważyć np podczas silnych wiatrów.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Śro Paź 19, 2016 7:59    Temat postu: Re: Nawiewniki okienne

Z tych starych (od Bx`u) strasznie wiało podczas ostatnich, wietrznych dni więc to taśma mająca ograniczać podmuchy chyba nie do końca działa.

Podstawą była możliwość zamykania/przymykania tych nawiewników i oba wspomniane to umożliwiają.
Fieldorf 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:47
Posty: 337
Skąd: Rolna - II etap

PostWysłany: Śro Paź 19, 2016 14:37    Temat postu: Re: Nawiewniki okienne

primouno napisał:
Z uwagi na niewielką różnicę w cenie też wybrałbym AMO, które też maja możliwość domknięcia tak samo jak EFR.

A ja wybrałem EFR bo są tańsze i zależy mi tylko na przymykaniu nawiewników. Ta "automatyczna" regulacja w przypadku AMO jakoś mnie nie przekonała Wink
rkali68 
   

Stały bywalec


Wiek: 55
Dołączył: Pią Gru 05, 2014 20:45
Posty: 53
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Gru 28, 2016 15:30    Temat postu: Re: Nawiewniki okienne

Pytanie do montujących nawiewniki. Montowaliście zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną część, czy tylko od wewnątrz, pozostawiając na zewnątrz to co zamontował BX?
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Śro Gru 28, 2016 15:44    Temat postu: Re: Nawiewniki okienne

Ja montowałem tylko wewnętrzną część, gdzie reguluje się przepływ powietrza.
Madelaine_86 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 15, 2015 14:31
Posty: 150
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Gru 28, 2016 18:40    Temat postu: Re: Nawiewniki okienne

My tez tylko wewnętrzna cześć.
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Śro Gru 28, 2016 21:24    Temat postu: Re: Nawiewniki okienne

Kupiliśmy z zewnętrznymi ale tych zewnętrznych chyba się nie da zamontować.
DamianB 
   

VIP


Wiek: 36
Dołączył: Czw Sie 14, 2014 17:11
Posty: 745
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 29, 2016 20:16    Temat postu: Re: Nawiewniki okienne

Ja kupowałem i montowałem tylko te wewnętrzne. Część na zewnątrz nie różniła się praktycznie niczym od tego co zamontował Budimex więc według mnie nie ma sensu tego montować. Poza tym mieszkam dość wysoko i bałbym się grzebać przy śrubach od zewnątrz Smile
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama