portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Rury za blokami 41 i 39
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Rury za blokami 41 i 39

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Polina 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Lis 02, 2016 16:46
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lis 06, 2016 8:28    Temat postu: Rury za blokami 41 i 39

Poszliśmy z mężem na spacer obejrzeć sobie blok idoznaliśmy szoku widząc te ohydne rury. Mam z tym teraz duży kłopot. Czy ktoś o to dopytywał? Zamierzam jutro zadzwonić do Bdx i o to zapytać, ale może coś wiecie w tym temacie. Miałabym je praktycznie pod balkonem... Sad
Marconi89 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 16, 2016 21:45
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lis 06, 2016 15:58    Temat postu: Re: Rury za blokami 41 i 39

W wątku III etap poruszałem ten temat:
"Zwróciliście może uwagę (szczególnie przyszli mieszkańcy bloku 39) na rury z ciepłowni przy granicy działki?
My kiedyś jak pytaliśmy czy ten teren będzie zagospodarowany (zasypany,obsadzony), dowiedzieliśmy się, że BDX ma na to zarezerwowane pieniądze. Później dostaliśmy informacje, że nic z tym nie można zrobić ponieważ to rury Veoli. Napisaliśmy do nich, że na wizualizacjach na stronie i makietach w biurze tych rur nie ma, to dostaliśmy odpowiedź, że rozmawiają z Veolią ale nie chce współpracować."

Macie większe szanse coś załatwić jak nie kupiliście jeszcze mieszkania, najlepiej na piśmie. Im więcej ludzi będzie podejmować temat tym lepiej.
Część odpowiedzi jakie dostaliśmy na piśmie w Czerwcu, na ogólne pytanie o te rury:
"informujemy, iż temat rur jest w trakcie uzgadniania i konsultacji ze Spółką Veolia"
na pytanie o termin wyników negocjacji:
"rury centralnego ogrzewania zlokalizowane w częściach nieruchomości wspólnej są własnością spółki Veolia. Ponadto informuję, iż ich lokalizacja została uwzględniona w dokumentacji budowlanej. Jednak mając na uwadze aspekty estetyczne rozpoczęliśmy rozmowy z Veolią nt. przebudowy i zakopania w ziemi ww. rur. Niemniej jednak uprzedzamy, iż czas prowadzonych ze Spółką rozmów może obejmować okres do odbiorów lokali kolejnego etapu inwestycji"
xyxy_85 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Sob Kwi 30, 2016 20:23
Posty: 25
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2017 15:35    Temat postu: Re: Rury za blokami 41 i 39

Dziś rozmawiałem z Panem Igorem z Budimexu. Nie dogadali się w sprawie tych rur z Veoilą, więc nie mogą ich zakopać, ale zrobią zabudowę i nie będzie ich widać. Zabudowa obejmie rury, które są na działce Budimexu - podobno część nie jest. Jeżeli chodzi o to przerdzewiałe ogrodzenie wzdłuż rur, to nic nie wie na ich temat, nawet nie wie czy są na działce Wechty czy Budimexu.
grzegorzaldona 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Wto Kwi 21, 2015 19:00
Posty: 427
Skąd: Poznań Rolna

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2017 18:47    Temat postu: Re: Rury za blokami 41 i 39

za ogrodzenie zgodnie z prawem odpowiada i Kargul i Pawlak, więc nieważne, na czyjej leży działce - o ile leży mniej więcej na granicy
dogadać się zatem muszą albo wspólnoty, albo wechta z Bx - sprawdźcie co macie w umowach w temacie ogrodzenia, żebyście nie musieli sami za nie płacić
Marti29 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Sty 24, 2016 12:40
Posty: 117
Skąd: Przy Rolnej

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2017 19:15    Temat postu: Re: Rury za blokami 41 i 39

@grzegorzaldona a co z rozwalającym się ogrodzeniem od strony Ul. Saperskiej za II etapem ????
Jego obecny stan nie wskazuje na to że mieszkamy na "osiedlu zamkniętym ".
grzegorzaldona 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Wto Kwi 21, 2015 19:00
Posty: 427
Skąd: Poznań Rolna

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2017 20:20    Temat postu: Re: Rury za blokami 41 i 39

spokojnie, też muszę dotrzeć do dokumentów - chociaż z tego co pamiętam, to moje nic nie wspominały o tym, co tam będzie z tyłu - wtedy tam była budowa...
duckingman 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Nie Sie 14, 2016 0:16
Posty: 168
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2017 20:23    Temat postu: Re: Rury za blokami 41 i 39

Od początku czułem, że Veolia nie pozwoli na zakopanie tych rur. W końcu z jakiegoś powodu sama ich nie zakopała tylko puściła po ziemi. Mi one jakoś szczególnie nie przeszkadzają bo z okien ich widzieć nie będę, ale sąsiadom którzy będą mieli je pod oknami rzeczywiście musi być w niesmak. Dobrze by było wymusić na Budimexie by ta zabudowa nie była jakąś drewnianą prowizorką która się po roku czy dwóch rozpadnie, albo będzie wyglądała jeszcze szpetniej niż same rury. Z tym płotem to też jakaś kpina. Jak pracownik Budimexu nie wie czyj to płot to niech się dowie, a nie pali głupa. Po świętach się chyba przejadę na osiedle i obejrzę o co właściwie chodzi by wiedzieć o czym z deweloperem rozmawiać bo nie kojarzę zardzewiałego ogrodzenia wzdłuż rur, ale mogłem nie zwrócić na nie uwagi skupiając się na rurach Smile

P.S. Co do samego ogrodzenia to właśnie przejrzałem prospekt informacyjny i nie ma w nim ani słowem o ogrodzeniu osiedla wiec czuję, że może być z tym kiepsko :/
Fieldorf 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:47
Posty: 337
Skąd: Rolna - II etap

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2017 22:56    Temat postu: Re: Rury za blokami 41 i 39

duckingman napisał:
Od początku czułem, że Veolia nie pozwoli na zakopanie tych rur (...)

A ja od początku czułem, że BXN nie zamierza nic z tym zrobić i tylko ściemniają żeby ludzie się od nich odpieprzyli Wink

Sprawa z zakopaniem rur na pewno nie jest tania - oprócz samego kosztu przebudowy sporego odcinka sieci dochodzą straty w wyniku niesprzedanej energii (tak - latem też Veolia sprzedaje energię) i koszty prawne związane ze zmianą rodzaju służebności przesyłu. Jeśli nie muszą tego ruszać to pewnie nikt w Veolii się tego nie podejmie.

No chyba, że Budimexowi bardzo zależy na ładnym widoku mieszkańców III i IV etapu z okien i sfinansuje te prace Very Happy
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Śro Kwi 12, 2017 9:37    Temat postu: Re: Rury za blokami 41 i 39

duckingman napisał:

P.S. Co do samego ogrodzenia to właśnie przejrzałem prospekt informacyjny i nie ma w nim ani słowem o ogrodzeniu osiedla wiec czuję, że może być z tym kiepsko :/


Zobacz na prospekcie jaką ładną drogę rowerową będziemy mieli Wink http://www.budimex-nieruchomosci.pl/tmb.inc.php?f=inwestycje/osiedle-przy-rolnej-3/wizualizacje/Rolna_3_%20od-ulicy_m.jpg&plkW=900&plkH=700&link=1
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Śro Kwi 12, 2017 9:54    Temat postu: Re: Rury za blokami 41 i 39

I trawa. I brak samochodów pod blokiem.
Marconi89 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lut 16, 2016 21:45
Posty: 39
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 13, 2017 9:15    Temat postu: Re: Rury za blokami 41 i 39

Jak czegoś nie wiadomo, to tego nie będzie. Resztą się chętnie chwalą. Chociaż na wszystkich dostępnych rysunkach tych rur nie ma. Ciekawe co to będzie za zabudowa. Ja osobiście myślałem o roślinności która może to zasłonić. Na szczęście też ich od razu pod oknem nie mam ale mnie drażni sama świadomość, że tam są.

Taki szczegół jak trzy razy mniejsze okna do klatek schodowych uwzględnili na tej wizualizacji Smile .
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 13, 2017 10:03    Temat postu: Re: Rury za blokami 41 i 39

Najfajniejszy by był bluszcz Wink
duckingman 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Nie Sie 14, 2016 0:16
Posty: 168
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 13, 2017 10:06    Temat postu: Re: Rury za blokami 41 i 39

Marconi89 napisał:

Taki szczegół jak trzy razy mniejsze okna do klatek schodowych uwzględnili na tej wizualizacji Smile .


Ale już okna do mieszkań w niektórych przypadkach się nie zgadzają z tym rysunkiem. Jestem ciekaw czy to błąd budowlańców czy jednak była możliwość zmiany wielkości okien bo wypatrzyłem co najmniej jeden przypadek gdzie okno w rzeczywistości jest mniejsze niż było to w projekcie.
dawidos160 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 33
Dołączył: Pią Gru 12, 2014 4:54
Posty: 321
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 13, 2017 12:15    Temat postu: Re: Rury za blokami 41 i 39

duckingman napisał:
Marconi89 napisał:

Taki szczegół jak trzy razy mniejsze okna do klatek schodowych uwzględnili na tej wizualizacji Smile .


Ale już okna do mieszkań w niektórych przypadkach się nie zgadzają z tym rysunkiem. Jestem ciekaw czy to błąd budowlańców czy jednak była możliwość zmiany wielkości okien bo wypatrzyłem co najmniej jeden przypadek gdzie okno w rzeczywistości jest mniejsze niż było to w projekcie.


Pewnie za odpowiednią kasę można było wymienić okno Smile Dużo rzeczy za kasę można w BX zrobić Wink
duckingman 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Nie Sie 14, 2016 0:16
Posty: 168
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 13, 2017 13:19    Temat postu: Re: Rury za blokami 41 i 39

dawidos160 napisał:
Pewnie za odpowiednią kasę można było wymienić okno Smile Dużo rzeczy za kasę można w BX zrobić Wink


Kłóci się to jednak z polityką Budimexu która dotyczy zmian, a mianowicie:

"Nie można przeprowadzić zmian, które maja wpływ na:
- ściany konstrukcyjne,
- lokalizację otworów okiennych i drzwi wejściowych do lokalu,
- piony instalacyjne,
- elementy wspólne budynku - klatki, elewacje, dach itp.,
- zmianę funkcji poszczególnych pomieszczeń: kuchni, łazienki, garderoby."

Jeśli zatem komuś taką zmianę zrobiono to bez względu na to jaką tutaj zasadą się kierowano jest to czyste sku...... ponieważ mi wyraźnie powiedziano, że tego typu zmian robić nie można (zastanawiałem się nad zmniejszeniem okna w sypialni). Mi to nawet nie zgodzili się na zmniejszenie otworów drzwiowych wewnątrz mieszkania (chciałem zmniejszyć te prowadzące do WC). I pieniądze tutaj problemem raczej nie były bo bez problemu przepchnąłem zmianę grzejnika w sypialni na droższy bardziej mi pasujący.

Zresztą Budimex sam sobie przeczy często, bo niby ostatnie zdanie w powyższym cytacie mówi, że nie można zmieniać funkcji pomieszczeń, a w swoich poradach dotyczących urządzania mieszkania ("Dobrze urządzeni") namawiają do przekształcenia WC w garderobę Very Happy
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama