portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Możliwość zamontowania klimatyzatora
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Możliwość zamontowania klimatyzatora

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
grzewit 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lis 09, 2016 8:30
Posty: 11
Skąd: Września

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 16:16    Temat postu: Możliwość zamontowania klimatyzatora

Czy ktoś na osiedlu przy Rolnej montował klimatyzator z jednostką zewnętrzną na balkonie lub ścianie? Czy deweloper lub zarządca wydaje bez problemu zgodę na montaż takiej klimatyzacji? A może jest regulamin określający warunki takiego montażu?
papciu 
   

VIP


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lis 29, 2014 3:16
Posty: 622
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 16:17    Temat postu: Re: Możliwość zamontowania klimatyzatora

grzewit napisał:
może jest regulamin określający warunki takiego montażu


Tak jest
DamianB 
   

VIP


Wiek: 36
Dołączył: Czw Sie 14, 2014 17:11
Posty: 745
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 16:21    Temat postu: Re: Możliwość zamontowania klimatyzatora

Musiałbyś zgłosić się do Administratora po szczegółowe informacje. Ale tak w skrócie: musiałbyś uzyskać zgodę Wspólnoty i Projektanta. Jeśli to się uda to potem jest opłata za klimatyzator w wysokości 50zł/m-c. Jak do tej pory jeszcze nikt żadnego klimatyzatora nie montował.
grzewit 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lis 09, 2016 8:30
Posty: 11
Skąd: Września

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 16:33    Temat postu: Re: Możliwość zamontowania klimatyzatora

Dzięki za szybką odpowiedź. Opłata 50 zł/m-c za mój klimatyzator to dla mnie niespodzianka. Sad
grzegorzaldona 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Wto Kwi 21, 2015 19:00
Posty: 427
Skąd: Poznań Rolna

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 19:02    Temat postu: Re: Możliwość zamontowania klimatyzatora

uchwała założycielska przygotowana przez Bx przy podpisywaniu pierwszego aktu. tam są wszystkie regulaminy, pakiet uchwał Bx dokładał przy akcie (przynajmniej dla 1 etapu)
DorotaA 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 02, 2015 17:10
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 21:18    Temat postu: Re: Możliwość zamontowania klimatyzatora

Witam,
Opłata miesięczna za swój klimatyzator to jakiś absurd.
Uważam że trzeba to jak najszybciej zmienić.
Kto pobiera ten haracz? Na co idą pieniądze.
Klimatyzator jest mój, za prąd płacę ja. Za co opłata?
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 21:21    Temat postu: Re: Możliwość zamontowania klimatyzatora

Najpierw spróbuj go zamontować - bez szans, nikt nie wyda zgody
DorotaA 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 02, 2015 17:10
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 21:22    Temat postu: Re: Możliwość zamontowania klimatyzatora

Opłata może mieć jedynie sens jeśli dotyczy użytkowników lokali użytkowych, którzy chcą zamontować jednostkę zewnętrzną np. w hali garażowej.
Nie może to dotyczyć właścicieli mieszkań.
DorotaA 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 02, 2015 17:10
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 21:27    Temat postu: Re: Możliwość zamontowania klimatyzatora

czarownik napisał:
Najpierw spróbuj go zamontować - bez szans, nikt nie wyda zgody

Tego też nie rozumiem.
Po co ta długa procedura. Oczywiście myślę o montażu na balkonie a nie na elewacji.
Ważne tylko żeby nie przeszkadzał sąsiadom.
papciu 
   

VIP


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lis 29, 2014 3:16
Posty: 622
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 21:27    Temat postu: Re: Możliwość zamontowania klimatyzatora

DorotaA napisał:
Nie może to dotyczyć właścicieli mieszkań.


W mieszkaniu możesz sobie zamontować ale balkon i ogródek to część wspólna.

Ja klime sobie już odpuściłem.
DorotaA 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 02, 2015 17:10
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 21:34    Temat postu: Re: Możliwość zamontowania klimatyzatora

Trudno odpuścić, kiedy latem od południa mieszkanie nagrzewa się strasznie.
Ściany niestety są wykonane tak żeby tylko spełniały normy, ale nic ponadto.
Jak ktoś ma mieszkanie od południa to w lecie jest naprawdę ciężko.
Dlaczego mam się z tym godzić, bo ktoś tak sobie wymyślił?
papciu 
   

VIP


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lis 29, 2014 3:16
Posty: 622
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 22:52    Temat postu: Re: Możliwość zamontowania klimatyzatora

DorotaA napisał:
Ściany niestety są wykonane tak żeby tylko spełniały normy, ale nic ponadto.

Ścian nie weryfikowałem ale dach izolowany jest bardzo dobrze i na pewno bardziej niż minimalne wymagania norm.

DorotaA napisał:
Jak ktoś ma mieszkanie od południa to w lecie jest naprawdę ciężko.

No i zapewne przed zakupem wiedziała Pani że tak będzie.

DorotaA napisał:
Dlaczego mam się z tym godzić, bo ktoś tak sobie wymyślił?

Jeśli jest Pani z drugiego etapu to wystarczyło zapytać przy zakupie jak jest rozwiązana kwestia klimatyzatorów, bo wtedy już zapewne było to usankcjonowane. Podpisując umowę z Budimexem zgodziła się Pani na to. Adresatem wszelkich pretensji powinien być właśnie Budimex bo to oni są tym ktosiem.
DamianB 
   

VIP


Wiek: 36
Dołączył: Czw Sie 14, 2014 17:11
Posty: 745
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 23, 2016 12:25    Temat postu: Re: Możliwość zamontowania klimatyzatora

DorotaA napisał:
Kto pobiera ten haracz? Na co idą pieniądze.

Te pieniądze pobiera Wspólnota, w żadnym wypadku nie idą do prywatnej kieszeni. Tak więc wszyscy mieszkańcy naszego Osiedla na tym zyskają.

Jeśli zaś chodzi o to, kto to wszystko ustalił, kolega @papciu dobrze mówi - to Budimex Nieruchomości w dniu 10 kwietnia 2015 (dzień założenia Wspólnoty) podpisał wszystkie uchwały założycielskie, w tym też tą dotyczącą klimatyzatorów. Dysponował po prostu wtedy ponad 99% udziałów w nieruchomości.
dom_kota 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Sty 12, 2016 22:15
Posty: 192
Skąd: stąd

PostWysłany: Pią Gru 23, 2016 14:09    Temat postu: Re: Możliwość zamontowania klimatyzatora

Ściany są zaizolowane dobrze i one tu akurat są najmniejszym problemem.
Najwięcej ciepła wpada poprzez otwarte okna, a ponadto promienie Słońca padające na ściany, podłogi w mieszkaniu ogrzewają je, a te następnie oddają ciepło mieszkaniu.
Mieszkania na wschodzie mają światło od rana, na zachodzie - wieczorem, a południowe są oświetlone przez większość dnia i to nie jest żadna nowość Smile
Jestem w stanie zrozumieć sąsiada, który nieufnie podchodzi do pomysłu montażu klimatyzatora obok jego sypialni, tym bardziej, gdy jego sąsiad wybrał mieszkanie od południa, by mieć słońce cały dzień.
Na południowym-zachodzie Europy mają cieplej, ale klimatyzatorów nie stosują na taką skalę, jak w Polsce.
Podobnie, jak z ekranami akustycznymi przy drogach.
dawidos160 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 34
Dołączył: Pią Gru 12, 2014 4:54
Posty: 321
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 23, 2016 14:38    Temat postu: Re: Możliwość zamontowania klimatyzatora

No i dochodzimy do sedna problemu - nawet jak klimatyzator będzie na balkonie to generuje hałas - niech 1/5 mieszkańców się zdecyduje na klimatyzator i zamiast ciszy będzie tylko ujadanie klimatyzacji - raczej nikt sobie tego nie życzy
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama