portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Możliwość montażu rolet zewnętrznych
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Możliwość montażu rolet zewnętrznych

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
grzewit 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lis 09, 2016 8:30
Posty: 11
Skąd: Września

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 15:23    Temat postu: Możliwość montażu rolet zewnętrznych

Czy ktoś mógłby udzielić informacji jak wygląda sprawa możliwości montażu rolet zewnętrznych na kondygnacjach wyższych niż parter? Czy regulamin wspólnoty i projektant nie zezwalają na montaż takich rolet, bo nie zauważyłem ich na Rolnej w budynkach już zamieszkałych.
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 16:04    Temat postu: Re: Możliwość montażu rolet zewnętrznych

Nie ma możliwości, głównie przez utratę gwarancji i brak zgody architekta. Wątek już się przewijał na forum - poszukaj dobrze
grzewit 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lis 09, 2016 8:30
Posty: 11
Skąd: Września

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 16:42    Temat postu: Re: Możliwość montażu rolet zewnętrznych

Utrata gwarancji, ale na co. Chyba nie na całe mieszkanie.
papciu 
   

VIP


Wiek: 43
Dołączył: Sob Lis 29, 2014 3:16
Posty: 622
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 17:39    Temat postu: Re: Możliwość montażu rolet zewnętrznych

grzewit napisał:

Utrata gwarancji, ale na co. Chyba nie na całe mieszkanie.


Witam nowego sąsiada na formum.

Temat wałkowany wielokrotnie na forum wszystko zostało już napisane, wystarczy chwilę poszukać.

Uchwały regulujące te kwestie są do wglądu u administratora.
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Śro Sty 11, 2017 0:07    Temat postu: Re: Możliwość montażu rolet zewnętrznych

grzewit napisał:
Czy ktoś mógłby udzielić informacji jak wygląda sprawa możliwości montażu rolet zewnętrznych na kondygnacjach wyższych niż parter? Czy regulamin wspólnoty i projektant nie zezwalają na montaż takich rolet, bo nie zauważyłem ich na Rolnej w budynkach już zamieszkałych.


Mam pytanie po co Tobie rolety zewnętrzne ? Aby uniknąć nagrzewania latem czy w celach bezpieczeństwa ?
grzewit 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lis 09, 2016 8:30
Posty: 11
Skąd: Września

PostWysłany: Sob Sty 14, 2017 22:06    Temat postu: Re: Możliwość montażu rolet zewnętrznych

Mam pytanie po co Tobie rolety zewnętrzne ? Aby uniknąć nagrzewania latem czy w celach bezpieczeństwa ?[/quote]

Planuję zakup mieszkania z oknami wychodzącymi na południe i zachód. Latem może być gorąco. I stąd moje pytanie odnośnie rolet zewnętrznych
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Nie Sty 15, 2017 0:08    Temat postu: Re: Możliwość montażu rolet zewnętrznych

W roku nie ma aż tylu dni gorąca aby się opłacało. Dobry wentylator kolumnowy Ci wystarczy i rolety dzień i noc. Rolety zewnętrzne czy klimatyzacja przynajmniej przez dłuższy czas nie wchodzi w grę dopóki jest gwarancja Budimexu.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 8:54    Temat postu: Re: Możliwość montażu rolet zewnętrznych

Zima, mróz, poniedziałek, 16.01.2017, piękne słoneczko. Duże, balkonowe okno i pozostałe, mniejsze, od południowej strony zasłonięte żaluzjami. Żaluzje wewnętrzne (aluminiowe) bardzo ciepłe, a ciepło z nich promieniuje na pomieszczenie (w odległości 5 cm od żaluzji jest około 30 stopni).

Zimą super, bo nie trzeba ogrzewać pomieszczeń Wink

Latem wentylator + osłona wewnętrzna nie wystarczają. Od południowej strony u mnie jest bardzo gorąco.

Jak już chyba pisałem gdzieś wcześniej, są folie na szyby, które przyklejone od zewnętrznej strony podobno redukują temp.
http://www.texconcept.pl/3m-folie-okienneprzeciwsloneczne
Koszt to ładnych parę stówek za m2.

Poczekamy, skończą się gwarancje, to pewnie będzie można zamontować sobie rolety.
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 9:55    Temat postu: Re: Możliwość montażu rolet zewnętrznych

My mamy Południowo - Zachodnie mieszkanie i też jest bardzo ciepło, czasem po 28 stopni w pokoju, tyle że lubimy takie temperatury Wink
grzewit 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lis 09, 2016 8:30
Posty: 11
Skąd: Września

PostWysłany: Nie Sty 22, 2017 15:52    Temat postu: Re: Możliwość montażu rolet zewnętrznych

Ciekawa ta propozycja folii na zewnętrzną stronę szyby, ale czy naklejenie takiej folii nie spowoduje utraty gwarancji na okno?
papciu 
   

VIP


Wiek: 43
Dołączył: Sob Lis 29, 2014 3:16
Posty: 622
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sty 22, 2017 16:30    Temat postu: Re: Możliwość montażu rolet zewnętrznych

grzewit napisał:
Ciekawa ta propozycja folii na zewnętrzną stronę szyby, ale czy naklejenie takiej folii nie spowoduje utraty gwarancji na okno?


Nie popadajmy w paranoje Smile na pewno taką folię można odkleić więc gwarancją bym się nie przejmował.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama