portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Koszt ogrzewania mieszkania
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Koszt ogrzewania mieszkania

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 12:38    Temat postu: Re: Koszt ogrzewania mieszkania

http://www.masters.net.pl/ z uznanym Certyfikatem Rzetelności
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 14:39    Temat postu: Re: Koszt ogrzewania mieszkania

rahshi napisał:
ponawiam pytanie Korbiego. kiedy można spodziewać się rozliczenia wody i co ?


Zgodnie z informacją od naszego administratora, rozliczenia mediów mają być przesłane mieszkańcom wraz z pismami informującymi o zebraniu rocznym Wspólnoty oraz bilansem i rachunkiem zysków i strat. Takie działanie ma na celu ograniczenie kosztów za wysyłkę.
Prawdopodobnie do połowy marca powinniśmy otrzymać rozliczenia.
mieszkaniecMP 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 23, 2015 8:55
Posty: 24
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 14:55    Temat postu: Re: Koszt ogrzewania mieszkania

właśnie otrzymaliśmy informację o nadpłacie za kontenery na odpady budowlane więc koszt już został poniesiony. Kiepka wymówka administratora.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 16:11    Temat postu: Re: Koszt ogrzewania mieszkania

Zgoda - mogli poczekać i za jednym razem wszystko wysłać skoro chcą tak oszczędzać naszą kasę.
palbion 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 27, 2015 22:30
Posty: 199
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 18:36    Temat postu: Re: Koszt ogrzewania mieszkania

Shocked
Ja informacje o nadpłacie za budowlane dostałem do skrzynki dobre 2 tygodnie temu !
Ładne rzeczy, na ostatnim zebranio-głosowaniu powiedzieli mi że do końca lutego będą rozliczenia zrobione, bo muszą być gotowe przed zebraniem rocznym, które będzie w lutym.
Dziś pisałem do nich email z pytaniem kiedy zamierzają przesłać rozliczenia, jak coś odpiszą, jeżeli w ogóle, to dam znać Very Happy
AgnieszkaZRolnej 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Wto Cze 14, 2016 22:56
Posty: 34
Skąd: Poznań przy Rolnej

PostWysłany: Sob Mar 04, 2017 17:05    Temat postu: Re: Koszt ogrzewania mieszkania

Na kontach z rozliczaniem czynszu jest już rozliczenie mediów, choć nie ma podanych odczytów liczników. Ktoś się orientuje jaką obiętość m3 obejmuje miesięczna zaliczka za zimną wodę - 30zł / lokal i 50 zł za ciepłą/lokal mieszkalny? Bo mamy dużo do dopłacenia na 2016 r. Tylko my, czy reszta z Was mieści się w miesięcznym limicie wody?
Madelaine_86 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 15, 2015 14:31
Posty: 150
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Mar 04, 2017 18:12    Temat postu: Re: Koszt ogrzewania mieszkania

Ciepła woda nadpłata, zimna duża niedopłata. Ogrzewanie ogólnie nadpłata.
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Mar 04, 2017 18:28    Temat postu: Re: Koszt ogrzewania mieszkania

No my za wodę+kanalizację mamy prawie 700pln dopłaty, więc nie mam pojęcia jak te szacunki były robione. Cała reszta to nie wiele po 30/40pln dopłaty
papciu 
   

VIP


Wiek: 44
Dołączył: Sob Lis 29, 2014 3:16
Posty: 622
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Mar 04, 2017 18:37    Temat postu: Re: Koszt ogrzewania mieszkania

Czy dostaniemy rozliczenie do skrzynek?
palbion 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 27, 2015 22:30
Posty: 199
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Mar 04, 2017 21:55    Temat postu: Re: Koszt ogrzewania mieszkania

Ja już dostałem i kształtuje się to następująco:
Podgrzanie wody - zaliczka 273,78 zł
Woda i kanalizacja - zaliczka -154,95 zł
Woda-abonam,deszcz.,cz.wspólne -39,55 zł
Opłata stała CO - zaliczka -12,72 zł
Opłata zmienna CO -zaliczka 77,33 zł
plusy to nadpłaty minusy to niedopłaty. Dziwnie bo nie mam nic w panelu ekartoteki w zakładce stany liczników tylko same kwoty w rozliczeniu opłat za media. Pisemko dostałem już do skrzynki.
Mieszkanie niecałe 60m2
Generalnie sie zdziwiłem bo w zasadzie cały rok mieszkałem sam, jestem raczej zimnolubny więc nie szaleje z ogrzewaniem itd. spodziewałem się większych nadpłat :/ wyszło mi sumarycznie koło 140zł nadpłaty.
Fieldorf 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:47
Posty: 337
Skąd: Rolna - II etap

PostWysłany: Nie Mar 05, 2017 7:13    Temat postu: Re: Koszt ogrzewania mieszkania

Bez rozpiski stanu liczników i kwot jednostkowych za media nie ma możliwości weryfikacji. Koniecznie Masters musi to uzupełnić. Na szczęście mam spisany stan swoich liczników na dzień 31.12.2016 i będę wymagał rozliczenia na ten dzień.

Duże nadpłaty za podgrzanie wody wzięły się ze złej proporcji zaliczek. Zwróćcie uwagę jakie były zaliczki za wodę:
- zimna + kanalizacja 30 zł (przyjmijmy do rachunków ~10 zł/m3)
- podgrzenie m3 wody 50 zł (przyjmijmy do rachunków ~10 zł/m3)

czyli gdybyśmy zużywali tylko ciepłą wodę w ilości 3 m3/mies. to "wykorzystamy" całą zaliczkę za zimną wodę + kanalizację oraz tylko 30 zł z zaliczki za podgrzanie wody. Czyli miesięcznie zostawalibyśmy z nadpłatą ok. 20 zł za podgrzanie wody. Oczywiście nikt nie zużywa tylko ciepłej wody więc ciężar obciążenia spada na zimną wodę + kanalizację. Jednym słowem - nie przemyślano tych zaliczek..
primouno 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Wto Gru 02, 2014 7:56
Posty: 330
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Nie Mar 05, 2017 9:21    Temat postu: Re: Koszt ogrzewania mieszkania

My również mamy niedopłatę dzięki zaliczce na wodę i ścieki (-386 zł) plus kilka nadpłat i sumarycznie wychodzi -220 zł. Metr sześcienny wody w ubiegłym roku kosztował 11,08 zł (woda 4,70 + ścieki 6,38) w tym roku będzie drożej, bo 11,29 za m3.
Ja spisuję stan liczników co miesiąc i u mnie wszystko się zgadza zgodnie z rozliczeniem (niestety ;) )
navroth 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Lis 07, 2013 14:11
Posty: 39
Skąd: Poznan

PostWysłany: Nie Mar 05, 2017 20:17    Temat postu: Re: Koszt ogrzewania mieszkania

ehh szkoda gadac. drugi rok z rzedu masters wali w ch..a z odczytem i rozliczeniem. zeszlym roku mialem doplacic 2100zl, po uswiadomieniu szymona ze nie potrafi odczytac stanu wody wyszlo mi prawie 300zl nadplaty. w tym roku to samo, ponad 2500tys zl do doplaty. kabaret. najlepszy jest punkt ile zaplacilem zaliczki za zimna woda - minus 1500zl?(?).
palbion 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 27, 2015 22:30
Posty: 199
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Mar 05, 2017 22:27    Temat postu: Re: Koszt ogrzewania mieszkania

Po przeczytaniu poprzednich postów z ciekawości byłem odczytać liczniki. Zastanawia mnie to co wyświetla licznik od CO - na wyświetlaczu co jakich czas pojawiają się trzy parametry. Jeden "cool" i dwa "heat" przy czym jeden "heat" jest z dodatkowym wyświetlającym się pod spodem "M". Wskazania te są różne. Wiecie może co znaczy to "M"?
Poza tym interesujące wydaje się to, że stany liczników mam na protokole przekazania czy tam odbioru lokalu który spisywaliśmy w dniu odbioru kluczy. W moim przypadku są to stany na dzień 22.01.2016r. W rozliczeniu, które otrzymałem od mastersa stany początkowe są datowane na 15.03.2016r czyli dzień podpisania aktu notarialnego i przejścia pod ich skrzydełka. I teraz hit - wg administratora stan jednego z moich liczników z dnia 15.03 jest NIŻSZY niż 22.01. Zdziwiony
Pozostałe stany datowane przez mastersa na 15.03 są prawie identyczne jak te z 22.01.
Fieldorf 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:47
Posty: 337
Skąd: Rolna - II etap

PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 9:55    Temat postu: Re: Koszt ogrzewania mieszkania

palbion napisał:
Po przeczytaniu poprzednich postów z ciekawości byłem odczytać liczniki. Zastanawia mnie to co wyświetla licznik od CO - na wyświetlaczu co jakich czas pojawiają się trzy parametry. Jeden "cool" i dwa "heat" przy czym jeden "heat" jest z dodatkowym wyświetlającym się pod spodem "M". Wskazania te są różne. Wiecie może co znaczy to "M"?.

To chyba zapisany jakiś tam stan licznika (memory). Jeśli dobrze pamiętam u mnie cały czas stan z "M" jest taki sam.

palbion napisał:
Poza tym interesujące wydaje się to, że stany liczników mam na protokole przekazania czy tam odbioru lokalu który spisywaliśmy w dniu odbioru kluczy. W moim przypadku są to stany na dzień 22.01.2016r. W rozliczeniu, które otrzymałem od mastersa stany początkowe są datowane na 15.03.2016r czyli dzień podpisania aktu notarialnego i przejścia pod ich skrzydełka. I teraz hit - wg administratora stan jednego z moich liczników z dnia 15.03 jest NIŻSZY niż 22.01. Zdziwiony
Pozostałe stany datowane przez mastersa na 15.03 są prawie identyczne jak te z 22.01.

Dlatego trzeba sobie samemu weryfikować stany liczników

navroth napisał:
...uswiadomieniu szymona ze nie potrafi odczytac stanu wody...

Laughing Laughing Laughing
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama