portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Prysznic typu walk-in
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Prysznic typu walk-in

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
xyxy_85 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Sob Kwi 30, 2016 20:23
Posty: 25
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sty 22, 2017 20:39    Temat postu: Prysznic typu walk-in

Witam,

W zasadzie to jeszcze odległa przyszłość (etap 3), ale zastanawia mnie czy ktoś z etapu pierwszego lub drugiego zrobił u siebie odplyw liniowy lub brodzik podpłytkowy z odpływem liniowym? Negocjowałem trochę z budimexem, ale stwierdzili, że mogą jedynie zmienić podejście pod wanne na podejście pod prysznic, ale standardowy - jak chce liniowy to musze sobie sam przerobić i oczywiscie stracę renkojmę (tylko na podlogę w łazience), ok Smile Takie gotowe brodziki podpłytkowe to kwestia 600-1400zł, ale martwi mnie trochę głębokość montażu. Czy ktoś z Was miał styczność z takim tematem albo zna jakiegoś dobrego fachowca?
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Nie Sty 22, 2017 20:54    Temat postu: Re: Prysznic typu walk-in

Ja mam. Pisałem gdzieś o tym w innym poście. Bx tego nie zrobi, ale ja przerabiałem zwykłe podejście prysznicowe. O gwarancji nie myślałem, bo po co mi gwarancja na podłogę w łazience.
http://www.viega.pl/xchg/pl-pl/hs.xsl/Advantix_Vario_odplyw_liniowy_regulowany_w_zakresie_od_30_do_280_cm.html
Bez problemu można wkuć się w podłogę i zamontować odpływ liniowy. Tak więc zamiast brodzika mam płytki na których stoi sobie kabina. Dodatkowo ogrzewanie podłogowe - genialne rozwiązanie.
Musisz zwrócić uwagę, bo różni producenci mają różne wysokości odpływów i jak kupisz za wysoki to nie zmieści się.
Sprawdź też czy majster już takie coś robił, bo jak coś spieprzy przy uszczelnieniach i jak coś będzie przeciekać to kicha i trzeba będzie kuć wszystko.
xyxy_85 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Sob Kwi 30, 2016 20:23
Posty: 25
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 23, 2017 20:33    Temat postu: Re: Prysznic typu walk-in

O super, a powiedz mi, pamiętasz może jak głęboko można się wkuć w posadzkę albo jaką maksymalną wysokość może mieć odpływ? Sam odpływ liniowy widzialem na allegro z mozliwoscia montażu nawet na 52mm wgłab posadzki, natomiast takie gotowe brodziki podpłytkowe z odpływem to chyba głębokość montażu zaczyna sie od 11cm - nie wiem czy to nie będzie za dużo. Co do ogrzewania podłogowego to też mam w planach, ale jeszcze nie jestem do końca przekonany czy potrzeba - wstępnie plan jest w łazience, holu i pod lustrem, żeby nie zaparowało Wink
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Pon Sty 23, 2017 21:37    Temat postu: Re: Prysznic typu walk-in

Nie mam pojęcia jak głęboko można się wkuć. Wydawało mi się że max 10 cm, ale wolałbym nie ryzykować. Mój odpływ miał coś koło 7 cm.
Może najpierw niech majster kuje, a potem powie Ci ile może max i wtedy kupisz.
Co do podłogówki to nie trzeba, bo mieszkania są ciepłe, ale to taki gadżet, który daje trochę komfortu.
Ja mam wiatrak w łazience więc ogrzewanie lustra nie jest potrzebne. Podłogówkę mam tylko w kuchni i łazience. Korytarzem przy wejściu i tak wchodzą do mieszkania przewody C.O więc płytki i tak mam ciepłe Kwadratowy
Madelaine_86 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 15, 2015 14:31
Posty: 150
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 24, 2017 10:13    Temat postu: Re: Prysznic typu walk-in

My też braliśmy maksymalnie niski odpływ. Odpływa ładnie Smile
Aniaola 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 24, 2015 20:32
Posty: 142
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 24, 2017 11:32    Temat postu: Re: Prysznic typu walk-in

A nam się nie udało zrobić liniowego odpływu, z racji tego ze odpływ daliśmy na druga ścianę i właśnie nie dało się uzyskać odpowiedniego spadu. Mamy brodzik 3cm i na tym szyba i jest ok.
MajkiRolna 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 24, 2016 10:37
Posty: 143
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 9:03    Temat postu: Re: Prysznic typu walk-in

Bagins napisał:

http://www.viega.pl/xchg/pl-pl/hs.xsl/Advantix_Vario_odplyw_liniowy_regulowany_w_zakresie_od_30_do_280_cm.html


Hej Bagins,

czy Ty masz właśnie ten konkretny odpływ liniowy u siebie? Pamiętasz tez może jakiego rzędu mniej więcej był koszt takiego prysznica?

My chcieliśmy zrobić odpływ liniowy już w ramach zmian lokatorskich, ale BX tego nie robi, więc będziemy musieli we własnym zakresie.

Z tego co piszecie idzie zrobić bez problemu i sprawdza się ładnie, prawda? Wink

Pozdrawiam!
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 9:58    Temat postu: Re: Prysznic typu walk-in

Płaciłem coś koło tysiaka. Chyba nawet tutaj kupiłem: http://www.abclazienki.pl/pl/p/Viega-721671-Advantix-Vario-odplyw-liniowy-na-wymia-o-regulowanej-dlugosci-30-120-cm%2C-niski-7-cm/40082 ale trzeba jeszcze dokupić "ruszt". W komplecie wychodzi taniej.
Poszukaj w necie (ceneo, allegro), bo może gdzieś jakaś promocja się trafi.
http://www.ceneo.pl/32436274#mh=X7P2A6zN83005viegaTXslM4cTgnfjF_x8pL8f6CEkyhOQpTqyrrvnsIPMzgovA4sSWBc7KmpQFRD8iHRhpZzku1SLU-qUcfR0cgx1yFEKNNvfV5blOuzdFJ-ldzCIEjx2rhp5CMz3qux7ZvNpCQnhHO1Q_I259xDY48hJqTfrp15Mxr0y0n_o2RSsO9u0TxVScmslzoee0ltvGygd0

W użytkowaniu jest super. Kwestia estetyczna też na 5+.
Tylko polecam wybrać płytki na których nie będzie ślisko, jak będzie na nich woda, bo inaczej można orła wywinąć.

No i pamiętaj, że odpływ prysznica musi być gdzieś blisko odpływu tego ze ściany, aby zachować odpowiedni spadek. Raczej nie zrobisz tego na innej ścianie, bo nie ma miejsca, żeby pociągnąć rurę w podłodze na dłuższym kawałku zachowując spadek.
MariuszN 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Wrz 16, 2015 17:01
Posty: 34
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 11:59    Temat postu: Re: Prysznic typu walk-in

Spokojnie jest to do zrobienia.
Ja zakupiłem odpływ na allegro z wysokością montażu 52mm

http://allegro.pl/odplyw-liniowy-80cm-komplet-niski-syfon-zestaw-hit-i4885045223.html

Bez problemu zamontowaliśmy ok 1,30m od odpływu w ścianie.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 15:18    Temat postu: Re: Prysznic typu walk-in

MajkiRolna napisał:
Powinno się to udać w takim układzie, prawda?

na pewno się uda
rkali68 
   

Stały bywalec


Wiek: 55
Dołączył: Pią Gru 05, 2014 20:45
Posty: 53
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Kwi 02, 2017 23:23    Temat postu: Re: Prysznic typu walk-in

My mamy coś takiego http://www.roca.pl/katalog/kolekcje/#!/rozwiazania-prysznicowe/brodziki/terran. Wystaje trochę ponad płytki ale to nie jest problem, tym bardziej, ze przez ogrzewanie podłogowe płytki podniosły się o około 0,5 cm. No i zmieniliśmy syfon na niszy.
MajkiRolna 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 24, 2016 10:37
Posty: 143
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lip 18, 2017 15:02    Temat postu: Re: Prysznic typu walk-in

Udało mi się dowiedzieć, że wylewka ma 6-7cm i do tego 5cm warstwa styropianu. Wydaje mi się w związku z tym, że nawet odpływy o głebokości montażu 9cm powinny być ok, prawda? Bo jeśli się nie myle, to mozna "wbijać" się odpływem w styropian. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę Smile.
szirak 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Nie Kwi 16, 2017 19:06
Posty: 11
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lip 18, 2017 19:40    Temat postu: Re: Prysznic typu walk-in

Co do samego odpływy to masz rację ale wszystko zależy w której części łazienki planujesz prysznic i gdzie jest pion kanalizacji oraz poziom wpięcia do pionu. Rura odprowadzająca wodę z prysznica do pionu musi mieć jakiś minimalny spadek.
MajkiRolna 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 24, 2016 10:37
Posty: 143
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lip 18, 2017 20:49    Temat postu: Re: Prysznic typu walk-in

rura kanalizacyjna wystająca z posadzki jest dokładnie przy tej ścianie, na ktorej chcemy zrobić odpływ.
SIAPOZ 
   

Forumowicz


Wiek: 34
Dołączył: Śro Maj 31, 2017 16:12
Posty: 139
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 06, 2017 10:05    Temat postu: Re: Prysznic typu walk-in

Zapomniałem napisać, choć już dwa tygodnie temu miałem podejście do takiej akcji. Niestety w moim mieszkaniu (3 etap) nie było możliwości zrobić takiego prysznica. Rozkuliśmy posadzkę w łazience jednak spływ był tak wysoko poprowadzony że nie było szans wejść tam z nawet najniższym odpływem liniowym, nie mówiąc już o jakimś spadzie. Nie wiem czy tak jest we wszystkich mieszkaniach 3/4 etapu ale jak ktoś planuje i tak jak ja nastawił się na taki prysznic (bo w 1/2 etapie się dało) to można się nieźle zdziwić.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama