portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Poprzednie odbiory mieszkań
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Poprzednie odbiory mieszkań

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
xyxy_85 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Sob Kwi 30, 2016 20:23
Posty: 25
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lut 01, 2017 10:07    Temat postu: Poprzednie odbiory mieszkań

Mam pytanie, mamy kupione mieszkanie w III inwestycji blok 39, ale ciekawi mnie data odbioru. Niby w umowie termin jest wpisany na grudzień, ale korzystając z portalu budimexu można wyczytać, że już 80% inwestycji jest ukończne. Kiedyś widziałem na tablicy informacyjnej, że planowane ukończenie III etapu jest przewidziane na koniec czerwca 2017. Teraz, gdy ruszył etap IV, termin ukończenia na tablicy informacyjnej przesunął się o 3 miesiące do przodu (z tego co pamiętam). Czy ktoś może wpowiedzieć się jak sprawa wyglądała w przypadku I i II etapu? A może ktoś ma jakieś "świeże" informacje o III etapie?
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Śro Lut 01, 2017 10:47    Temat postu: Re: Poprzednie odbiory mieszkań

W umowie na pewno masz podaną datę odbioru określoną "nie później niż do...". Zabezpieczają się takim zapisem przed ewentualnymi obsuwami czasowymi, ale też nie określają dokładnie daty, bo jest wiele mieszkań do odbioru i nie wiadomo kiedy akurat trafi z odbiorem na Ciebie.

Pamiętaj też, że do planowanego terminu zakończenia budowy Bx musi jeszcze uwzględnić czas na wszelkie odbiory techniczne i pozwolenia. Dopiero po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie może zacząć przekazywanie mieszkań.

Najświeższe info powinni mieć w biurze sprzedaży i choć przeważnie mówią, że "nie wiadomo" lub "zgodnie z umową", to zależy na kogo trafisz i w jakim będize humorze Wink
MajkiRolna 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 24, 2016 10:37
Posty: 143
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lut 01, 2017 11:45    Temat postu: Re: Poprzednie odbiory mieszkań

Koniec budowy z umowy deweloperskiej to 25.05.2017. To jest termin, którego nie mogą przekroczyć, bo tak mamy w umowach.

Gdzieś pytałem na forum już wcześniej porzednie etapy, oraz mojego przyjaciela, który pracuje w Budimexie, że od terminu zakończenia budowy około 2 miesiące trwają odbiory inwestora, straży pożarnej itp i wtedy zaczynają się odbiory lokatorskie.

Jeżeli jest inaczej niech mnie ktoś poprawi Wink
xyxy_85 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Sob Kwi 30, 2016 20:23
Posty: 25
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lut 01, 2017 12:00    Temat postu: Re: Poprzednie odbiory mieszkań

Też mi sie tak wydawało, że koniec budowy miał być max. do końca drugiego kwartału 2017 + jakiś miesiąc na pozwolenia i potem odbiory mieszkań. Jeśli chodzi o date 25.05.2017 to jest ostatnia transza u mnie, co chyba nie jest jednoznaczne z zakończeniem budowy. Po zalogowaniu na portal https://portal.budimex-nieruchomosci.pl widzę wstępną datę odbioru na 16 grudnia 2017, a wpisy do ksiąg 31 stycznia 2018r. - trochę słabo. Ciekawi mnie jaki był "rozjazd" w datach w poprzednich etapach i ile czasu trwały wsystkie odbiory?
Marti29 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Sty 24, 2016 12:40
Posty: 117
Skąd: Przy Rolnej

PostWysłany: Śro Lut 01, 2017 12:35    Temat postu: Re: Poprzednie odbiory mieszkań

Z tego co pamiętam ... II etap - budowa zakończyła się z końcem października 2015 a odbiory mieszkań zaczęły się w styczniu 2016.
Wszystko odbywało się według planu .


Ostatnio zmieniony przez Marti29 dnia Wed Feb 01, 2017 12:37, liczba edycji: 1
Madelaine_86 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 15, 2015 14:31
Posty: 150
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lut 01, 2017 12:36    Temat postu: Re: Poprzednie odbiory mieszkań

W 2 etapie odbiory miały być, z tego co pamiętam, do końca kwietnia a my odbieraliśmy 01 lutego. Były osoby, które odebrały wcześniej ale i były takie, które później.
MajkiRolna 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 24, 2016 10:37
Posty: 143
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lut 01, 2017 12:58    Temat postu: Re: Poprzednie odbiory mieszkań

xyxy_85 napisał:
Też mi sie tak wydawało, że koniec budowy miał być max. do końca drugiego kwartału 2017 + jakiś miesiąc na pozwolenia i potem odbiory mieszkań. Jeśli chodzi o date 25.05.2017 to jest ostatnia transza u mnie, co chyba nie jest jednoznaczne z zakończeniem budowy. Po zalogowaniu na portal https://portal.budimex-nieruchomosci.pl widzę wstępną datę odbioru na 16 grudnia 2017, a wpisy do ksiąg 31 stycznia 2018r. - trochę słabo. Ciekawi mnie jaki był "rozjazd" w datach w poprzednich etapach i ile czasu trwały wsystkie odbiory?


ostatnia transza JEST równoznaczna z zakończeniem budowy. Co więcej, sprawdziłem przed chwilą swoja umowę deweloperską i jest tam zapis, że koniec budowy musi nastąpić do 25.05.2017.

Ponadto - data 16.12.2017 to jest ostateczny termin odbioru mieszkania, a 31.01.2018 to ostateczny termin aktów notarialnych. Pamiętaj, że oni dla własnego bezpieczeństwa podają te terminy z dużym, bardzo dużym zapasem.

Wszystkie te zapisy sprawdziem przed chwilą ze swoją umową deweloperską.
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Śro Lut 01, 2017 14:52    Temat postu: Re: Poprzednie odbiory mieszkań

Nie wiedziałem, że będą poszerzać ulicę Wink

http://www.budimex-nieruchomosci.pl/inwestycje/osiedle-przy-rolnej-4/banery-630x335/20160707-rolna4.jpg
mendii 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Mar 09, 2016 20:25
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 10, 2017 13:27    Temat postu: Re: Poprzednie odbiory mieszkań

Wczoraj byłam w biurze Budimexu i dostałam informację, że odbiory mieszkań III etapu przewidują na początek sierpnia.
xyxy_85 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Sob Kwi 30, 2016 20:23
Posty: 25
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 10, 2017 17:44    Temat postu: Re: Poprzednie odbiory mieszkań

mendii napisał:
Wczoraj byłam w biurze Budimexu i dostałam informację, że odbiory mieszkań III etapu przewidują na początek sierpnia.


O, super, dobrze wiedzieć Very Happy
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama