portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Parkowanie Rolna
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Parkowanie Rolna

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
palbion 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 27, 2015 22:30
Posty: 199
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 09, 2017 16:49    Temat postu: Re: Parkowanie Rolna

Za zastawioną całą okolice samochodami możemy przesłać kwiaty i czekoladki z podziękowaniami wechcie oraz osobom, które dopuściły do użytkowania blok, bloki, osiedle bez odpowiedniej ilości miejsc postojowych. Tam jest chyba 1200 mieszkań i 700 miejsc postojowych, włącznie z podziemnymi.
Gdyby ktoś umiał w odpowiednim czasie postawić warunek typu wechta kupuje parking od strony saperskiej (ten teren co ma budować okre) to problemu by nie było aż w takim stopniu. Ale jest jak jest.
Tragedia.
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 09, 2017 17:24    Temat postu: Re: Parkowanie Rolna

Dziś sąsiedzi z Saperskiej mieli rozprawę w sądzie przeciwko Wechcie
https://www.facebook.com/saperska/
palbion 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 27, 2015 22:30
Posty: 199
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 09, 2017 17:39    Temat postu: Re: Parkowanie Rolna

Ciekawe co z tego wyrośnie, ten niby parking co maja koło bp jest od dłuższego czasu zamknięty i nigdy nie widziałem tam ani jednego zaparkowanego samochodu.
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Czw Mar 09, 2017 18:06    Temat postu: Re: Parkowanie Rolna

@Papciu @Bagins - ale mi nie chodzi o wycięcie tych drzew. Poza tym szerokość tego pasa zieleni nawet jak to zrewitalizujemy to jest tak znikoma, że moim zdaniem lepiej przeznaczyć na parkowanie. Nawet jeśli będzie posiana trawa czy krzaki to okoliczne psy będą miały tylko kolokwialnie mówiąc się gdzie wysrać a w znikomym stopniu podniesie to estetykę budynku.

Tak źle i tak nie dobrze. Chyba nie ma salomonowego wyjścia.
primouno 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Wto Gru 02, 2014 7:56
Posty: 330
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Czw Mar 09, 2017 19:11    Temat postu: Re: Parkowanie Rolna

Pytanie tylko czy te dodatkowe kilka miejsc coś zmieni w naszej sytuacji jeżeli niedługo oddanych zostanie znowu kilkaset nowych mieszkań? Ja najchętniej bym się pozbył kilku miejsc na lewo od wyjazdu bo przez zaparkowane tam auta nic nie widać i nawet lustro nie zawsze pomaga. Ja również jestem za zablokowaniem wjazdu na "pas błota" i może na wiosnę zobaczymy tam jednak zieleń Smile
papciu 
   

VIP


Wiek: 43
Dołączył: Sob Lis 29, 2014 3:16
Posty: 622
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 09, 2017 20:17    Temat postu: Re: Parkowanie Rolna

Proponuję poczekać aż będzie cieplej, w kilku sąsiadów weźmiemy drewniane paliki, młoty i powbijamy te paliki tak żeby ogrodzić to klepowisko. Pan z ochrony na chwilę wyłączy monitoring przy bramie i po temacie. A nie będziemy pisali pism i czekali w nieskończoność aż ktoś z miasta łaskawie nam pomoże. W najgorszym wypadku przyjedzie ZDM i zdemontuje te paliki, a jak nie przyjedzie to będzie spokój.
Fieldorf 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:47
Posty: 337
Skąd: Rolna - II etap

PostWysłany: Czw Mar 09, 2017 20:35    Temat postu: Re: Parkowanie Rolna

papciu - człowiek czynu. Piszę się na to Smile
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Czw Mar 09, 2017 22:22    Temat postu: Re: Parkowanie Rolna

@Papciu @Fieldorf - to proponuję nie pisać o takich na granicy prawa rzeczach w otwartej części forum, szkoda gdybyście w dobrej wierze mieli potem problemy z prawem
papciu 
   

VIP


Wiek: 43
Dołączył: Sob Lis 29, 2014 3:16
Posty: 622
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 09, 2017 22:49    Temat postu: Re: Parkowanie Rolna

1login napisał:
@Papciu @Fieldorf - to proponuję nie pisać o takich na granicy prawa rzeczach w otwartej części forum, szkoda gdybyście w dobrej wierze mieli potem problemy z prawem


Na jakiej granicy prawa? Jakieś paragrafy by były złamane?

Zresztą winę trzeba udowodnić Very Happy
palbion 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 27, 2015 22:30
Posty: 199
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 09, 2017 23:09    Temat postu: Re: Parkowanie Rolna

jakie złamanie prawa przecież to tylko żarty Hyhy
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Pią Mar 10, 2017 7:59    Temat postu: Re: Parkowanie Rolna

Idąc od naszego osiedla w stronę Hetmańskiej widać, że sąsiednia wspólnota na długości kilkunastu metrów wbiła sobie metalowe pręty w ziemię, rozwinęła między nimi taśmę i luz. Chyba też mają dość pasu błota pod oknami i parkujących samochodów.
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Pią Mar 10, 2017 9:50    Temat postu: Re: Parkowanie Rolna

Papciu - no na granicy jako samowola, a "uprzejmych sąsiadów" zawsze znajdziesz. Tak, trzeba udowodnić ale ja o takich rzeczach wolę na otwartych nie pisać. Ale to Twoja sprawa i nic mi do tego.

Pozdrawiam Sąsiada.
agn_05 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Mar 24, 2014 15:49
Posty: 29
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 17, 2017 14:29    Temat postu: Re: Parkowanie Rolna

Witam wszystkich
Z ciekawości i troche zniecierpliwiona skontaktowałam sie z pania z ZDM która tymi tematami sie zajmuje, na szczęście telefonicznie więc wszystko od razu mi wytłumaczyła. Mówiła że ma propozycje współpracy od naszej wspólnoty co do zagospodarowania terenu przed i bardzo sie z tego ciesza ale ma także propozycje od Budimexu z którym cały czas jest w kontakcie od poczatku budowy. Budimex chce sfinansować i zagospodarować cały teren przed (maja już nawet uzgodnione odpowiednie nasadzenia roslin) ale nie chce tego robić podwójnie i mają się tym zając zaraz po zakończeniu prac przy kolejnym etapie i zrobić cały pas w jednolitej wersji. Mowiła także że bardzo im Rolna leży na sercu i wiedzą o problemie i juz od jakiś 2 lat temat jest rozpoczęty.
Wspomniała także że przebudowie ma ulec cała ulica Rolna od Hetmańskiej, strefy parkowania i zieleń (w porozumieniu z Radą Osiedla Wilda) ale oczywiście wszystko trwa, załatwianie pozwoleń , zgody itd ale plany już są. Także my będziemy mieli pewnie jako pierwsi teren zagospodarowany ale niestety jeszcze na całą ulicę musimy trochę poczekać. Mam nadzieje że za jakis czas z przyjemnością przejde sie nia na wiosenny spacer Wink Ale sa już blisko rowery miejskie- ja sie cieszę Cool
Pozdrowienia dla wszystkich
xyxy_85 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Sob Kwi 30, 2016 20:23
Posty: 25
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 17, 2017 16:00    Temat postu: Re: Parkowanie Rolna

No proszę, to się Budimex postarał. Mogliby przy okazji zasypać te rury za trzecią i czwartą inwestycją.
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Pon Mar 20, 2017 8:22    Temat postu: Re: Parkowanie Rolna

Masters pisze do ZDM jedno pismo rocznie z pytaniem, czy możemy jako Wspólnota zagospodarować trawniki przez naszym blokiem na swój koszt. ZDM odpowiada, że dziękuje za zainteresowanie, ale prowadzi w tym zakresie rozmowy z Budimexem, po czym temat cichnie.
Gdyby od razu powiedzieli (którakolwiek ze stron), że Bx zrobi wszystko po oddaniu wszystkich etapów to byśmy wiedzieli na czym stoimy.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama