portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » ul. Rolna - przebudowa
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

ul. Rolna - przebudowa

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 14:50    Temat postu: ul. Rolna - przebudowa

Rada Osiedla 5 V organizuje spotkanie i konsultacje dot. planowanych prac na naszej ulicy:
http://wilda.poznan.pl/konsultacje-przebudowy-chodnikow-i-miejsc-postojowych-wzdluz-ulicy-rolnej/
Madelaine_86 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 15, 2015 14:31
Posty: 150
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 17:53    Temat postu: Re: ul. Rolna - przebudowa

Jeżeli teraz nie ma gdzie parkować, to po przebudowie już nie wiem, gdzie zaparkują choćby goście....
dom_kota 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Sty 12, 2016 22:15
Posty: 192
Skąd: stąd

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 20:06    Temat postu: Re: ul. Rolna - przebudowa

Nie posiadam auta. Nie raz wkurza mnie zachowanie kierowców (jak choćby przed naszym budynkiem).
Jednak usuwanie kolejnych miejsc parkingowych uważam na totalny debilizm.

Niestety, mieszkamy w mieście i rozumiem potrzebę istnienia miejsc parkingowych. No sorry.
Wiem, że pojawią się głosy - więcej zieleni w mieście, nie dla aut w mieście, więcej tlenu w mieście. No OK. Ale zamiast tworzyć udawaną zieleń przy ulicy, to może lepiej te środki przeznaczyć na polepszenie infrastruktury na Dębinie, czy Parku JP2 (w miejscach, gdzie rzeczywiście można odpocząć, czy zrelaksować się).
xyxy_85 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Sob Kwi 30, 2016 20:23
Posty: 25
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 22:18    Temat postu: Re: ul. Rolna - przebudowa

A mi się podoba, w końcu ta ulica będzie jakoś wygladała.
Pulsee 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sty 07, 2015 22:53
Posty: 100
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 23:21    Temat postu: Re: ul. Rolna - przebudowa

Ja uwielbiam nasza ulicę. 🙂
Najbardziej wysunięta na na poludnie w Poznaniu ulica z zabudową pierzejową.
Nasze bloki stoją w miejscu gdzie przed wojną i zaraz po wojnie Warta Poznań zdobywała mistrzostwo Polski. Zdaje sie w 1926 roku podczas towarzyskiego meczu z Philipsem Eindhoven przeprowadzono pierwszą w Polsce radiową relację na żywo z wydarzenia sportowego.
Kompletnie nie martwią mnie plany aby ograniczyć miejsca parkingowe kosztem tego jak lepiej miałaby wyglądać nasza ulica. Mając świadomość problemów z parkowaniem i tego że auto jest mi niezbędne, na wstępie zdecydowałem kupić miejsce w hali. To, że jacyś nasi znajomi lub rodzina nie będą mieli gdzieś zaparkować jest do bólu śmiesznym argumentem. Ani razu nie zdarzyło mi sie prosić na forum o udostępnienie miejsca w hali garażowej. Moi znajomi i rodzina są nq tyle ogarnięci, że zawsze dawali sobie radę z parkowaniem w tzw. okolicy a kilkadziesiąt lub kilkaset metrów do przejścia ich nie przerażało.
Dla mnie priorytet to bezpieczny i swobodny wyjazd z hali garażowej bez parkowania w świetle wyjazdu z hali plus równe chodniki i zieleń na ulicy.
czarownik 
   

VIP


Dołączył: Czw Sty 29, 2015 21:30
Posty: 559
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Kwi 29, 2017 0:35    Temat postu: Re: ul. Rolna - przebudowa

Chętnie się przejdę na to zebranie.
Ograniczenie miejsc parkingowych jest atutem dla studentów, zwiększenie zieleni = zwiększenie toalet dla psów, wszystko będzie zasrane x2. Moim zdaniem ktoś mocno nie myśli, niestety ale czeka nas Saperska 2.0 :/
1login 
   

VIP


Wiek: 102
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:39
Posty: 938
Skąd: z nieba

PostWysłany: Sob Kwi 29, 2017 15:07    Temat postu: Re: ul. Rolna - przebudowa

Pulsee z całym szacunkiem ale zobacz co napisałeś. Znajomi i rodzina parkuje gdzieś i sobie dochodzi. A jakby tam gdzieś też zrobili samą zieleń to gdzie by stawiali auta? Przy Panoramie czy w Avenidzie ? Ty masz mieć samą zieleń a inni niech będą zawaleni autami.

Jestem za zielenią i za miejscami postojowymi. Tak samo jestem za tym aby były ulice i ścieżki rowerowe ale to co Jaśkowiak nawymyślał na Kaponierze i okolicy to jest jeden wielki dramat. Są rowery, są auta, jest zieleń i wszystko trzeba pogodzić.
dom_kota 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Sty 12, 2016 22:15
Posty: 192
Skąd: stąd

PostWysłany: Sob Kwi 29, 2017 20:05    Temat postu: Re: ul. Rolna - przebudowa

Pulsee napisał:
Kompletnie nie martwią mnie plany aby ograniczyć miejsca parkingowe kosztem tego jak lepiej miałaby wyglądać nasza ulica. Mając świadomość problemów z parkowaniem i tego że auto jest mi niezbędne, na wstępie zdecydowałem kupić miejsce w hali. To, że jacyś nasi znajomi lub rodzina nie będą mieli gdzieś zaparkować jest do bólu śmiesznym argumentem.

Tak, Pulsee. To ciekawe, że czyiś pogląd na sprawę, bądź potrzeby są dla Ciebie do bólu śmieszne. Prosta sytuacja - Ty posiadasz miejsce w hali, ale okoliczni mieszkańcy budynków, które pamiętają jeszcze czasy, gdy było tu boisko Warty niekoniecznie posiadają wykupione miejsca parkingowe. Jest sobota, wieczór, Twoja rodzina przyjeżdża do Ciebie w odwiedziny, a matka z dwójką dzieci, co mieszka w bloku naprzeciwko ulicy wraca z większych zakupów. No i nie ma gdzie stanąć blisko domu, bo wokoło stoją auta rodzin i znajomych z Rolnej 31-35. No, ale Ty masz miejsce w hali, sorry zapomniałem. Problem ładu w okolicy już Ciebie nie dotyczy/interesuje.

Zdjęcie
W 1921 r. piłkarze KS "Warta" (zał. 1921 r.), rozegrali swój pierwszy mecz na własnym boisku, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie koszar saperów. W ciągu dwóch lat zbudowano trybunę, nad którą wisiał napis "Cukier krzepi" utrzymany w klubowej kolorystyce, obok stanął maszt z zegarem i reklamowym napisem "Omega". To zdjęcie wykonano w 1936 r.
Źródło: "Przedwojenna Wilda Najpiękniejsze fotografie", Mrugalska-Banaszak Magdalena.



Rolna.jpg

Rolna.jpg


Pulsee 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Sty 07, 2015 22:53
Posty: 100
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Kwi 29, 2017 23:11    Temat postu: Re: ul. Rolna - przebudowa

dom_kota napisał:

Tak, Pulsee. To ciekawe, że czyiś pogląd na sprawę, bądź potrzeby są dla Ciebie do bólu śmieszne. Prosta sytuacja - Ty posiadasz miejsce w hali, ale okoliczni mieszkańcy budynków, które pamiętają jeszcze czasy, gdy było tu boisko Warty niekoniecznie posiadają wykupione miejsca parkingowe. Jest sobota, wieczór, Twoja rodzina przyjeżdża do Ciebie w odwiedziny, a matka z dwójką dzieci, co mieszka w bloku naprzeciwko ulicy wraca z większych zakupów. No i nie ma gdzie stanąć blisko domu, bo wokoło stoją auta rodzin i znajomych z Rolnej 31-35. No, ale Ty masz miejsce w hali, sorry zapomniałem. Problem ładu w okolicy już Ciebie nie dotyczy/interesuje.


Jest to stopień empatii dla mnie nieosiągalny. Prawdopodobnie też bym się niespecjalnie przejął tym gdyby ta sama hipotetyczna matka z dwojką dzieci wracała z tych zakupów tramwajem, w którym nikt nie ustąpił jej miejsca, choć irytuje mnie myśl o tym bo ja bym ustąpił, gdybym był w tym tramwaju.
Jednakże aby ulżyć takim osobom w ich niedoli moimi zasadami jest nigdy nie parkować na miejscach dla inwalidów, nie parkować utrudniając komukolwiek przejście chodnikiem, utrudniając wyjazd z hali garażowej, przejazd autem itp. Zaparkuję dalej i przejdę piechotą. Niestety wiele osób ma inny pogląd na tą sprawę co widać w okolicy wyjazdu z naszej hali garażowej i pwrkowaniu jak popadnie. I liczę na to, że w zwyczaje takich osób uderzą plany przebudowy ulicy.
Saperska 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pon Wrz 14, 2015 8:45
Posty: 41
Skąd: Poznan

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2017 13:33    Temat postu: Re: ul. Rolna - przebudowa

Dla mnie ten projekt do kosza.
Zamiast takiej ilości trawy prakingi prostopadłe.
Zamiast parkingów równoległych zrobis prostopadłe.
dawidos160 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 34
Dołączył: Pią Gru 12, 2014 4:54
Posty: 321
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2017 14:42    Temat postu: Re: ul. Rolna - przebudowa

Ja bym jednak był za miejscami po skosie - dużym autem łatwiej się na takie miejsce "złamać" a i mimo wszystko zajmuje mniej chodzinika w lini prostej (przykłady kombii po drugiej stronie ulicy,które potem zostawiają mniej niż 1m wolnego miejsca)
kawalekpodlogi 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Mar 30, 2016 23:10
Posty: 13
Skąd: _____________

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2017 20:45    Temat postu: Re: ul. Rolna - przebudowa

Pulsee napisał:

Jest to stopień empatii dla mnie nieosiągalny. Prawdopodobnie też bym się niespecjalnie przejął tym gdyby ta sama hipotetyczna matka z dwojką dzieci wracała z tych zakupów tramwajem, w którym nikt nie ustąpił jej miejsca, choć irytuje mnie myśl o tym bo ja bym ustąpił, gdybym był w tym tramwaju.
Podpisuję się rękami i nogami. Wspaniała wypowiedź.

Wszyscy bądźmy mniej słodkopierdzący i bardziej szczerzy. Naprawdę, będzie prościej.
dom_kota 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Sty 12, 2016 22:15
Posty: 192
Skąd: stąd

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2017 21:11    Temat postu: Re: ul. Rolna - przebudowa

Pulsee napisał:
Jest to stopień empatii dla mnie nieosiągalny. [...] Niestety wiele osób ma inny pogląd na tą sprawę co widać w okolicy wyjazdu z naszej hali garażowej i pwrkowaniu jak popadnie. I liczę na to, że w zwyczaje takich osób uderzą plany przebudowy ulicy.
Wydaje mnie się, że to ten sam poziom empatii. W przypadku matki z dzieckiem i wjazdu do hali Wink
Tylko oba przypadki oddziela jedno - (bo) ja.
Co do słodkiego pierdzenia. Ja napisałem szczerze. Wolę funkcjonalne rozwiązanie, sensowne dla okolicy. To stawiam ponad słodki obraz drzewek wokoło, pięknych motyli i łudzenia się, że pas zieleni odmieni nasze życie w tej okolicy (gdzie 50m dalej stoi fabryka HCP, w tej robotniczej części Wildy).
Zieleni w niedalekiej przyszłości rozjechanej przez auta, obsranej przez pieski.
Madelaine_86 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 15, 2015 14:31
Posty: 150
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 01, 2017 11:54    Temat postu: Re: ul. Rolna - przebudowa

dom_kota napisał:

Wydaje mnie się, że to ten sam poziom empatii. W przypadku matki z dzieckiem i wjazdu do hali Wink


Ok!

Dalej czyli gdzie? Po drugiej stronie Hetmańskiej? Serio? A dlaczego tam? Dlaczego "goście" mieszkańców Rolnej 31-33 mają zastawiać miejsca mieszkańców okolicznych bloków? Serio, argumentacja level master. Jestem zwolenniczką zdrowego rozsądku i przeginanie w każdą stronę jest po prostu bezsensowne.
Saperska 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pon Wrz 14, 2015 8:45
Posty: 41
Skąd: Poznan

PostWysłany: Pon Maj 01, 2017 13:05    Temat postu: Re: ul. Rolna - przebudowa

Część ludzi wypowiada się tutaj ale wypisuje jakieś bzdury zamiast wypowiedzieć się merytorycznie i podać jakieś ciekawe rozwiązania problemów. Założe się że nawet nie zajrzeli do projektów.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama