portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Problem z wentylacją w łazience
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Problem z wentylacją w łazience

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
paulinamaciej 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Sty 12, 2017 19:18
Posty: 5
Skąd: Poznan

PostWysłany: Nie Paź 29, 2017 17:09    Temat postu: Problem z wentylacją w łazience

Witam! Mamy mieszkanie na parterze w budynku 37 i problem z wentylacją a raczej jej brakiem w łazience. W budynku jest ona grawitacyjna z tego co się dowiedzieliśmy (nie ma wentylatora na dachu). Czy ktoś jeszcze ma taki problem? Zastanawiamy się więc czy jest to problem, z którym administracja powinna się zmierzyć, czy po prostu konieczne jest zamontowanie elektrycznego wentylatora. Problem jest na tyle poważny, że po prysznicu łazienka schnie cały dzień...
Fieldorf 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Nie Gru 14, 2014 17:47
Posty: 337
Skąd: Rolna - II etap

PostWysłany: Nie Paź 29, 2017 18:37    Temat postu: Re: Problem z wentylacją w łazience

Przy takiej pogodzie jak obecnie powinno ciągnąć aż miło Smile
Ja zamontowałem wentylator, który po prysznicu włączamy na kilka minut, cała para jest wyciągana i absolutnie nie ma żadnych problemów z wilgocią.
dom_kota 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Sty 12, 2016 22:15
Posty: 192
Skąd: stąd

PostWysłany: Nie Paź 29, 2017 22:35    Temat postu: Re: Problem z wentylacją w łazience

Bezskutecznie próbowałem znaleźć wątek, gdzie zostało to już poruszone.
Może ktoś znajdzie.

Problem wcale nie nowy. Wiele mieszkań ma ten sam problem. Mnie ost. kominiarz powiedział, że w II etapie na dachu kominy są zbyt zabudowane, przez co przepływ powietrza jest utrudniony. Jakby nie było, wiele mieszkań ma też tak, że powietrze jest przez kratkę w łazience wpychane do pomieszczenia i gila po głowie podczas kąpieli. Na dachu powinny być zamontowane kule wymuszające jednokierunkowy przepływ powietrza, no ale Bdx... No, także tego Smile
paulinamaciej 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Sty 12, 2017 19:18
Posty: 5
Skąd: Poznan

PostWysłany: Pon Paź 30, 2017 12:54    Temat postu: Re: Problem z wentylacją w łazience

ok, czyli bez elektrycznego wentylatora się nie obejdzie.. Szkoda tylko, że remont łazienki już się zakończył. Warto o tym wiedzieć w trakcie, żeby uniknąć problemu.

Dziękuje za informacjeSmile
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Pon Paź 30, 2017 14:12    Temat postu: Re: Problem z wentylacją w łazience

Też mam mechaniczny, który uruchamiam tylko podczas kąpieli lub prysznica.
Poza tym nie ma zasady, bo u mnie w łazience wyciąga powietrze (przy wyłączonym mechanicznym) i nigdy tam nie wiało, a w wc ciągle mi dmucha zimnym powietrzem.
Dodatkowe info: http://poznan-przy-rolnej.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=159753
dom_kota 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Sty 12, 2016 22:15
Posty: 192
Skąd: stąd

PostWysłany: Pon Paź 30, 2017 21:19    Temat postu: Re: Problem z wentylacją w łazience

Ale, czy mechaniczna przypadkiem nie powinna być stosowna bo coś_tam?
Bagins 
   

VIP


Dołączył: Czw Lip 03, 2014 14:49
Posty: 568
Skąd: Osiedle Przy Rolnej

PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 8:02    Temat postu: Re: Problem z wentylacją w łazience

Jak nie pstryknę włącznika, to działa normalnie grawitacyjna. Wentylatorka używam tylko podczas wanny lub prysznica, żeby szybko wywalić wilgoć z łazienki i żeby lustra nie parowały.
Nie znam zasad/przepisów, które mówią, "że coś" Wink Zamontowałem, bo stwierdziłem, że to będzie przydatne rozwiązanie. I jest.
primouno 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Wto Gru 02, 2014 7:56
Posty: 330
Skąd: Poznań-Wilda

PostWysłany: Śro Lut 28, 2018 19:15    Temat postu: Re: Problem z wentylacją w łazience

Czy w ciągu ostatnich kilku dni u kogoś pojawił się problem z nawiewaniem zimnego powietrza przez kratkę w łazience czy tylko u nas pojawiła się taka anomalia (blok 31)? Wczoraj musiałem ją zamknąć całkowicie bo wyglądało to tak jakby ktoś mi wentylatorem wtłaczał zimne powietrze do mieszkania Smile Mam nadzieję, że po zmianie pogody ustanie i wróci do normy ale chyba nie tak powinna działać wentylacja.
Dodam, że nawiewniki nie są niczym zapchane i świeże powietrze cały czas dostaje się do mieszkania także powinna być normalna cyrkulacja powietrza ale niestety nie ma Zły
dom_kota 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Sty 12, 2016 22:15
Posty: 192
Skąd: stąd

PostWysłany: Śro Lut 28, 2018 21:09    Temat postu: Re: Problem z wentylacją w łazience

Problem stary, niczym to osiedle, nie raz opisywany na forum.
Ja taki stan rzeczy mam non stop.
mendii 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Mar 09, 2016 20:25
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 01, 2018 10:21    Temat postu: Re: Problem z wentylacją w łazience

U mnie też wieje w łazience chłodne powietrze ale tylko w momencie włączenia okapu w kuchni Rotfl
lobuziak 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Czw Maj 19, 2016 9:17
Posty: 30
Skąd: poznań

PostWysłany: Czw Mar 01, 2018 11:43    Temat postu: Re: Problem z wentylacją w łazience

u mnie wieje z kratki w aneksie kuchennym, ale mam zakryte materiałem nawiewniki, mimo wszystko z zakrytymi nawiewnikami jest lepiej
DeCooe 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Sty 08, 2017 15:23
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 01, 2018 17:31    Temat postu: Re: Problem z wentylacją w łazience

Czy ktoś zgłaszał administracji odwrotny ciąg wentylacji?
W łazience mamy chyba 16 stopni...
palbion 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 27, 2015 22:30
Posty: 199
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 01, 2018 20:18    Temat postu: Re: Problem z wentylacją w łazience

Patrząc po tym ile razy ludzie poruszali temat to przynajmniej kilkanaście razy.
Tak będzie i nie ma co się oszukiwać. Polecam zamontować sobie wentylator z klapami zabezpieczającymi przed ciągiem zwrotnym a nie liczyć na administracje, bdx czy kogokolwiek. Nawet najtańsze wentylatory takowe mają. Ja też miałem taki problem, montaż wentylatora sprawę zakończył całkowicie. Administracja niech się zajmie większymi problemami osiedla a nie zaklinaniem fizyki.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama