portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Przy Rolnej - sprawy osiedlowe » Forum » Odbiór miejsca postojowego
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Odbiór miejsca postojowego

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Saperska 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pon Wrz 14, 2015 8:45
Posty: 41
Skąd: Poznan

PostWysłany: Wto Lut 27, 2018 18:46    Temat postu: Odbiór miejsca postojowego

Czy wie ktoś może jak zmierzyć powierzchnię miejsca postojowego?
Mam miejsce na iV etapie ale za chiny 12,5 metra nie wychodzi.
duckingman 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Nie Sie 14, 2016 0:16
Posty: 168
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lut 28, 2018 8:31    Temat postu: Re: Odbiór miejsca postojowego

Saperska napisał:
Czy wie ktoś może jak zmierzyć powierzchnię miejsca postojowego?
Mam miejsce na iV etapie ale za chiny 12,5 metra nie wychodzi.


Od kreski do kreski. A Ty masz jakieś większe miejsce niż standardowe? Bo normalne miały po 11,5 metra.
Saperska 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pon Wrz 14, 2015 8:45
Posty: 41
Skąd: Poznan

PostWysłany: Śro Lut 28, 2018 15:24    Temat postu: Re: Odbiór miejsca postojowego

Większe mam w umowie i teraz chce to zweryfikować. Teraz chyba przepisy się zmieniły odnośnie wielkości miejsca postojowego dla samochodu osobowego.

Rozumiem od kreski zewnętrznej czy wewnętrznej strony?

Podejrzewam większość wiary odebrało miejsca ślepo ufając co do wielości miejsca.

Wolę nie płacić przez to większych podatków za nieruchomości, wieczystego użytkowania oraz administracyjnej opłaty jeśli metraż jest zawyżony na papierze.
kamilakis 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Wrz 29, 2015 23:41
Posty: 26
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lut 28, 2018 15:52    Temat postu: Re: Odbiór miejsca postojowego

Wg rozporządzenia aktualnego do końca 2017 miejsce postojowe powinno mieć minimum 2,3m x 5m a więc 11,5m2. To, że przepisy się zmieniły nie znaczy wcale, że Budimex musi przebudować wybudowane już miejsca, bo liczy się dzień złożenia o pozwolenie na budowę. To było około 2 lata temu pewnie.

A warunki z umowy to już osobna sprawa, powyżej napisałem wymiary minimalne. Jeśli masz w umowie 12,5m2 to tyle powinieneś mieć i tyle.
duckingman 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Nie Sie 14, 2016 0:16
Posty: 168
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lut 28, 2018 17:32    Temat postu: Re: Odbiór miejsca postojowego

Ja podczas obioru oczywiście zmierzyłem swoje miejsce postojowe (szczerze mówiąc nie pamiętam czy bez krasek czy z nimi :/). Zresztą gdybym tego nie zrobił to bym sobie teraz pluł w brodę bo dzięki temu wyszło, że zamontowali stelaż na kable 1,95 cm nad ziemią zamiast zgodnie z prawem budowlanym 2,0 m. W pierwszym terminie z tego powodu miejsca postojowego nie odebrałem, a do drugiego odbioru już wszystko zostało poprawione (podnieśli stelaż o te 5 cm). Jeśli w umowie masz 12,50 metra i w rozliczeniu nie masz zwrotu za brakującą wielkość to zwrot kasy za tą różnicę należy Ci się jak psu buda i od razu uderzaj do Budimexu.
grzegorzaldona 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Wto Kwi 21, 2015 19:00
Posty: 427
Skąd: Poznań Rolna

PostWysłany: Śro Lut 28, 2018 19:53    Temat postu: Re: Odbiór miejsca postojowego

Nie rozumiem wątku, nikt nie odbierał miejsca postojowego!!!!
To co dostajemy jako "miejsce postojowe" to z punktu widzenia prawa udział w lokalu użytkowym i tu de facto żadne metry nie mają znaczenia - ułatwia to Bx wyliczenie udziału, ale Wasz udział musi obejmować też drogi itp - i dlatego jak byście nie mierzyli to Wam nie wyjdzie tyle, ile twierdzi Bx. No i nie ma tu żadnych przepisów nt wielkości miejsca postojowego, ponieważ to nie jest miejsce postojowe (patrz poprzednie zdanie)
Bagienko....
duckingman 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Nie Sie 14, 2016 0:16
Posty: 168
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lut 28, 2018 21:48    Temat postu: Re: Odbiór miejsca postojowego

Nie do końca masz rację. Rację masz w tym, że to udział w lokalu użytkowym (i nie ma znaczenia czy to miejsce postojowe czy komórka lokatorska), ale ten udział określony jest na podstawie metrów kwadratowych za które każdy zapłacił i ma w umowie podane ile tego miało być, a następnie w rozliczeniu ile tego ostatecznie jest (i uprawniony geodeta to wyliczający się pod tym z imienia i nazwiska podpisuje). Masz też normalny odbiór tegoż udziału i masz prawo sprawdzić czy kupiony przez Ciebie udział jest dokładnie tej wielkości co Budimex podał w rozliczeniu (mówi o tym paragraf 3 artykułu 3 podpisanej umowy). Jeśli te wartości się nie zgadzają to BDX ma obowiązek zwrócić Ci wartość różnicy (lub jeśli powierzchnia się zwiększyła to Ty musisz dopłacić) o czym dobitnie mówi paragraf 7 artykułu 3 podpisanej umowy.
Saperska 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pon Wrz 14, 2015 8:45
Posty: 41
Skąd: Poznan

PostWysłany: Nie Mar 04, 2018 9:18    Temat postu: Re: Odbiór miejsca postojowego

Faktycznie udział w HG jest ważniejszy i nie m a ty większego znaczenia jaki rozmiar ma miejsce postojowe.
Czy ktoś zna rozmiar hali garażowej III i IV etap?
duckingman 
   

Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Nie Sie 14, 2016 0:16
Posty: 168
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Mar 04, 2018 9:57    Temat postu: Re: Odbiór miejsca postojowego

Saperska napisał:
Faktycznie udział w HG jest ważniejszy i nie m a ty większego znaczenia jaki rozmiar ma miejsce postojowe.
Czy ktoś zna rozmiar hali garażowej III i IV etap?


Nie pamiętam tej wartości, ale możesz ją znaleźć w KW hali garażowej.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama